Egy gól és más semmi

2016. október 16. 14:16 | behir.hu

Két hetes szünet után folytatódtak a labdarúgó NB II küzdelmei. A csabai együttes a Vácot fogadta a Kórház utcában és kevés lehetőségéből egyet gólra váltva itthon tartotta a három bajnoki pontot.

Három perc alatt három szöglettel nyitott a vendég Pest megyei gárda, majd a labdát is többet birtokolta, de igazán veszélyes helyzeteket csak távoli lövésekkel teremtettek. Váci oldalról Kákonyi Dániel volt vállalkozó kedvében, a lila-fehéreknél a mezőnyben Nagy István volt a legaktívabb, szabadrúgásból gólt is szerezhetett volna, de Halasi Péter a helyén volt.

A fordulás után Fabio szögletből tekert majdnem a jobb felsőbe, a kapus bravúrral védett. A váci csapat nagy esélye a 62. percben jött el, de Ribánszkival volt jobb kapufa, így maradt a 0-0. Kevés helyzetet dolgozott ki Zoran Spisljak csapata, de a 74. percben Bagi passzából Nagy István indult meg és lőtt a jobb felsőbe (1-0). A Szolnokról érkező középpályás nagyon sokat dolgozott, megérdemelte, hogy ő szerezze a győztes gólt. A váciak még mentek előre, de nagy helyzetet nem tudtak kidolgozni, maradt az 1-0-s hazai siker, így itthon tartotta a fontos bajnoki pontokat az Előre.