Egy évvel meghosszabbította tanyavillamosítási pályázatát az Agrárminisztérium

2019. április 5. 06:32 | behir.hu

Egy évvel meghosszabbította tanyavillamosítási pályázatát az Agrárminisztérium (AM), így a Vidékfejlesztési program keretében 2020. április 3-ig nyújthatják be támogatási kérelmüket a pályázók - mondta az AM vidékfejlesztésért felelős államtitkára az M1 aktuális csatornán csütörtökön.

Kis Miklós hozzátette: a 8 milliárd 200 millió forint keretösszegű támogatásra az alapinfrastruktúrával nem rendelkező tanyasi térségek önkormányzatai és lakói pályázhatnak. 

A pályázat többek között a tanyavillamosítást, a vízellátás kiépítését, valamint a szennyvízkezelési fejlesztések megvalósítását támogatja. 

Az önálló pályázók 6 és 8 millió forint közötti összegig, míg az önkormányzatok 50 millió forintig igényelhetnek támogatást. A szükséges önrész minimális, az egyénileg pályázóknál 5, az önkormányzatoknál 15 százalék, a megvalósításra pedig két év áll rendelkezésre.

 

Forrás: MTI

További programok »

Önkormányzati hírek

Megszületett a győztes terv – Díjazták a jövő közlekedési csomópontját

Ünnepélyes díjátadó eseményen hirdették ki a “Békéscsaba - Helyközi Tömegközlekedési Csomópont kialakítása” című építészeti tervpályázat eredményét kedden, a Csabagyöngye Kulturális Központban. A pályázóknak a vasút- és buszpályaudvar épületét és környezetét kellett megtervezniük, hogy egy új köztér jöjjön létre a városban.
16:08
FEL