Döntés született az idei szóbeli érettségiről

2022. február 8. 18:40 | behir.hu

2021-ben és 2020-ban a koronavírus-járvány miatt nem kellett szóbeli vizsgát tenniük a végzős tanulóknak, idén azonban várhatóan visszaáll a járvány előtti rend – írta meg Eduline.

"Jelenleg nincsenek érvényben rendkívüli szabályok az érettségi vizsgákra" – írta meg az Oktatási Hivatal a portál kérdésére.

Az Oktatási Hivatal nemrég tette közzé a tavaszi érettségi járványügyi szabályait, melyben arról írtak, hogy továbbra is érvényben marad a 1,5 méteres távolság és a termenkénti tízfős létszámkorlát az érettségi vizsgákon. A kötelező maszkviselésről az iskolák dönthetnek.

Ennek ellenére is vannak a szóbeli vizsga eltörlésére irányuló törekvések, egy osztály például már 12 ezer aláírást gyűjtött össze a cél érdekében. A diákok azzal érvelnek, hogy a tavaly érettségizők ugyanannyi ideig tanultak otthonról, online, mint az idei végzősök, mégsem kellett szóbeli vizsgát tenniük - írja a Világgazdaság.

További programok »

Itthon

Mosoly, élmények és zsetonért járó ajándék: Így telik a nyár a jaminai táborban

Bár a nyári szünet a pihenésről szól, a békéscsabai Erzsébethelyi Általános Iskolában egy percre sem áll meg az élet. Sőt jelenleg is gőzerővel zakatol a hagyományos, öthetes napközis tábor, amely idén is hatalmas népszerűségnek örvend: a turnusok alatt összesen csaknem ezer csabai, vagy a körzetben élő gyerkőc fordul meg a falak között – Galériával
17:11
FEL