Közösségi napra gyűltek össze az egyszülős családok Gyulán

17:20 | behir.hu

Gyulán 2025 novemberében alakult meg az egyszülős klub, hogy támogató közösséget, elfogadó és biztonságos teret biztosítson a Békés vármegyei egyszülős családoknak. Március 21-ei eseményükön családi napot rendeztek, az egyszülős családok napja alkalmából.

Magyarországon jelenleg mintegy 341 ezer olyan család él, melyben egyetlen szülő neveli a gyermekét vagy gyermekeit. Az ő támogatásukra alapította meg két évtizede Nagy Anna az Egyedülálló Szülők Klubja Alapítványt.
 
– Tavaly november óta Gyulán is működik Egyedülálló Szülők Klubja, hogy legyen egy hely, ahol mindenki érti a másikat, hogy a nehéz helyzetben is legyen hova fordulni és a gyerekek is érezzék: egy összetartó közösség részei – olvasható Görgényi Ernő, Gyula város polgármesterének közösségi oldalán, aki személyesen is megjelent a rendezvényen.

További programok »

FEL