A Google az éves fejlesztői konferenciáján, a Google IO-n mutatta be bőrgyógyászati segédeszközét, és az alkalmazás tesztelését még az idén megkezdik – írta a BBC.
A fejlesztés három évig tartott. A mesterséges intelligencia 288 féle bőrprobléma felismerésére képes, de nem arra tervezték, hogy helyettesítse az orvosi diagnózis felállítását és az orvosi kezelést. A fejlesztés alatt a technológiát 65 ezer diagnosztizált betegség képével és több ezer egészséges bőrről készült képpel látták el.
Az alkalmazás a betegek által feltöltött képek alapján mesterséges intelligenciával segíti a bőr, a haj és a köröm állapotának észlelését. A Google szerint évente tízmilliárd keresés történik ilyen gondokkal kapcsolatban a felületükön.
A CE minősítést is megkapta az alkalmazás, tehát megfelel az európai egészségügyi és biztonsági előírásoknak, ezáltal gyógyászati segédeszközként használható. Az Egyesült Államok Élelmiszer-biztonsági és Gyógyszerészeti Hivatala (FDA) még nem fogadta el a használatát, de egy hasonló, a brit Optellum által tervezett modellt a közelmúltban hagytak jóvá, amely a tüdőrák diagnózisát segíti.
– A Google egy jobb lehetőségként tekint a mesterséges intelligenciára annál, hogy saját magunk keresgéljük az információt az interneten, azonban nem tartja az orvosi ellátást, tanácsot kiváltó technológiának – írta a BBC cikkében James Gallagher egészségügyi és tudományos tudósító.
Forrás: MTI