Békés és Csongrád megye: Harmadfokú hőségriadó

2017. július 11. 12:47 | Papp Ádám Sándor

Békés és Csongrád megyében a legmagasabb szintre, harmadfokúra emelte a hőség miatt kiadott figyelmeztetését az Országos Meteorológiai Szolgálat hétfőn.

 

Kedden az északnyugati országrészben már enyhül a hőség; az ország túlnyomó részén azonban még maradnak a hétfőihez hasonló értékek. Kedden a legalacsonyabb hőmérséklet 18 és 24, a legmagasabb hőmérséklet 27 és 36 fok között alakul. Északnyugaton lesz kevésbé nagy a meleg, délkeleten a legmelegebb.

A legfrissebb figyelmeztetés szerint a hőség miatt Csongrád és Békés megyére keddre is a legmagasabb fokú, piros figyelmeztetést adták ki. A másodfokú és elsőfokú figyelmeztetést kevesebb megyére, de még mindig az ország jelentős részére adták ki. Emellett keddre szintén több megyében heves zivatarok, felhőszakadás miatt is figyelmeztet a meteorológiai szolgálat.

 

Forrás: profitline.hu

További programok »

Itthon

Műterem a célegyenesben – Munkácsy is megfestette a Tour de Hongrie-t

A Békéscsabai Jókai Színház két látványos megmozdulással csatlakozott a Tour de Hongrie békéscsabai rajtjához. Az egyik helyszínen, a Bajza utca sarkán egy különleges, korhű „Munkácsy-műterem” elevenedett meg, ahol Munkácsy Mihály és felesége, Cecile alakja figyelte a mezőnyt, miközben a festő a verseny ihlette alkotáson dolgozott.
2026. május 13. 18:38
FEL