A fejlesztésre azért volt szükség, mert a városban található, önkormányzati tulajdonban lévő sportegyesületek által használt sportlétesítmények, illetve közterületi sportlétesítmények állapota – néhány kivétellel – már nem felelt meg a mai kor követelményeinek, azonnali beavatkozást igényeltek. A legszükségesebb felújítások nem történtek meg az elmúlt 10 évben, így az épületek állaga folyamatosan romlott.
Megújult öt műfüves futballpálya; az atlétikai klub Vandháti úti öltözőépületében festettek, nyílászárókat cseréltek, korszerűsítették a világítást, vizesblokkot újítottak fel, és új öltözőbútorokat szereztek be. Hasonlóképp megújult a súlyemelők öltözőépülete.
A Jamina SE Bessenyei utcai sporttelepénél a parkolási és kerékpártárolási lehetőségek javultak, és ott is felújították az öltözőket.
A MÁV-sporttelep környezetében parkolókat alakítottak ki, rendbe tették a kerítést, a csapadékvíz-elvezetést, új aszfaltozott bejárót alakítottak ki, cserélték a nézőtéri székeket és az öltözőszekrényeket.
Az Árpád fürdőnél új kültéri fitneszpályát alakítottak ki; a vízilabdásoknak egy medicinlabda dobófalat; az úszóknak mobil úszófalat és két pálya-időmérőt szereztek be.
A Gerlai Labdarúgó Sportegyesület két új mobil futballkaput; a Sportok Háza új fémvázas székeket kapott.
Felújítják az egyik iskola tornatermét is. A festést a Békéscsabai Szakképzési Centrum végzi, a palánkok cseréjét a Békéscsaba Vagyonkezelő Zrt. koordinálja, az önkormányzat a sportpadló cseréjéért felelős.
– Ez a beruházás még folyamatban van, szeptember végére legkésőbb befejezik – közölte az önkormányzat.
A beruházásokhoz saját alapanyag készletéből az önkormányzat biztosította az eddig fel nem használt, egyéb fejlesztésekből származó kiselemes térköveket, darált beton alapanyagot, illetve újonnan gyártott szegélyeket és járdalapokat a költséghatékony megvalósítás elve szerint.
A békéscsabai egyesületekben több mint 5500-an sportolnak, az utánpótláskorúaktól a felnőttekig.
Forrás: MTI