Az őszi hét után most négyet rúgott az Előre a Martfűnek

2024. március 31. 18:30 | Kovács Dávid

A Békéscsaba 1912 Előre 4–2-re nyert a Martfű otthonában a labdarúgó NB III Dél-keleti csoportjának 22. fordulójában, vasárnap.

MARTFÚI LSE–BÉKÉSCSABA 1912 ELŐRE 2–4 (2–3)
NB III-as labdarúgó-mérkőzés, Martfű. Vezette: Sándor Cs. (Tőkés, Benkő)
Martfű: Gerhát – Draskóczi, Mlinárcsik, Székely, Vincze – Sindel, Pintér V. (Szedlák 79.), Asztalos (Tóth N. 79.), Izsold (Ficsor 61.), Telinger (Balla 71.) – Desnica (Lukács 79.). Vezetőedző: Koncz Zsolt.
Békéscsaba: Póser – Kovács G. (Zvara 66.), Albert, Bora – Komáromi (Mihály 75.), Farkas M. (Pusztai 55.), Pintér N, Hodonicki, Mikló – Zádori (Vólent 76.), Sármány (Hulicsár 76.). Vezetőedző: Csató Sándor.
Gólszerzők: Pintér V. (15.), Draskóczi (42.) ill. Albert István (7.), Sármány (12.), Zádori (36.), Mikló (76.)

A csabaiak kiválóan kezdték az összecsapást: Albert István már a 7. percben megszerezte a vezetést, majd öt perccel később Sármány Kristóf megduplázta a vendégek előnyét (0–2). A középmezőnyben elhelyezkedő Martfű nem zuhant össze a rossz nyitány ellenére, a 15. percben Pintér Viktor szépített. Zádori Krisztián folytatta a gólgyártást, tizenkettedik bajnoki találatával ismét távolabb került ellenfelétől az Előre, azonban a félidő hajrájában Draskóczi Péter is betalált, így ismét egyre csökkent a különbség (2–3).

A második játékrész már nem hozott ilyen gólmennyiséget: a 76. percben Mikló Roland döntötte el végleg a találkozó sorsát (2–4). A Békéscsaba az őszi kiütés után ismét nyert a Martfű ellen: a 7–0 után ezúttal kisebb különbséggel. Csató Sándor együttese továbbra is hét pont előnnyel vezeti a tabellát az ESMTK-val szemben. A lilák legközelebb a Honvéd második csapatát fogadják hazai pályán, a kórház utcában.