Autója és cigarettája is égett

2023. február 22. 12:47 | behir.hu

Egy lángoló autó sofőrjének segítettek a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) munkatársai. Egy ukrán férfi egyedül utazott, a járőrök megérkezésekor megégett cigaretták hevertek körülötte.

Lángokban állt egy autó a 4-es számú főút szélén, amikor a NAV Bevetési Igazgatóság pénzügyőrei közúti ellenőrzés közben észrevették. Először segítettek a sofőrnek, majd tűzoltót, rendőrt és mentőt is hívtak. Oltás után az autó környékén, annak alvázából és motorteréből csaknem 600 doboznyi ukrán cigaretta került elő. 

A lefoglalt füstölnivaló értéke 1 millió 300 ezer forint. Feltételezések szerint az ukrán férfi tartott az ellenőrzéstől és megpróbálta az út szélén kidobálni a cigarettát, azonban azok a motortérben lévő hőtől meggyulladhattak. A tűz pontos okát még vizsgálják a szakemberek.

A kórházi ellátás után a sofőrt előállították, kihallgatták és büntetőeljárást indítottak ellene.

Forrás: Nemzeti Adó- és Vámhivatal

 

További programok »

Itthon

Mosoly, élmények és zsetonért járó ajándék: Így telik a nyár a jaminai táborban

Bár a nyári szünet a pihenésről szól, a békéscsabai Erzsébethelyi Általános Iskolában egy percre sem áll meg az élet. Sőt jelenleg is gőzerővel zakatol a hagyományos, öthetes napközis tábor, amely idén is hatalmas népszerűségnek örvend: a turnusok alatt összesen csaknem ezer csabai, vagy a körzetben élő gyerkőc fordul meg a falak között – Galériával
2026. július 8. 17:11
FEL