ÁSZ: egyre fehérebb a gazdaság Magyarországon

2018. május 22. 13:23 | behir.hu

A gazdaság kifehéredésének fenntartható folyamata zajlik Magyarországon - mondta Domokos László, az Állami Számvevőszék (ÁSZ) elnöke kedd reggel az M1 aktuális csatornán.

Az elnök szerint a gazdasági növekedés is hozzájárul a adófizetési kedv növekedéséhez, ugyanakkor az államnak is érzékelnie kell, hogy vannak olyan adókulcsok, amelyeket tovább lehetne csökkenteni.

Hozzátette, ezt a kormányzati szándékot jelzi, hogy 11 százalékra csökkenhet a bér után fizetendő szociális járulék. A 15 százalékos szja egy nagyon alacsony szint, de vannak olyan szférák, amelyek egy még mérsékeltebb adónál válhatnának "együttműködőbbé".

Az elnök szerint a fehéredést az is szolgálja, hogy egyre kevesebb az olyan munkaerő, amely hajlandó feketén dolgozni.

 

Forrás: MTI

További programok »

Gazdaság

Vizsgálódtak a revizorok: tízből egy vállalkozás hibázott

A Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) revizorai tavaly decemberben mintegy 6 ezer kiemelt ellenőrzést végeztek az adventi vásárokon, piacokon, fenyőfaárusoknál, nagyobb bevásárlóközpontokban, illetve vendéglátóhelyeken. A vizsgálatok során minden tízediknél találtak valamilyen szabálytalanságot - jelentette be pénteken a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV).
2026. január 24. 19:26
FEL