A vitrinekben olyan ritkaságszámba menő ásványokat is láthat a közönség, mint az opálok, piritek, rózsakvarc, ametiszt, ezüst, borostyán, meteorit darabok, még felsorolni is nehéz sok-sok kiállított darabot.
A megnyitón Borombós Anna gyönyörű énekhangja töltötte be a teret. Sipos József, az ásványgyűjtő kör elnöke számos érdekes információval szolgált az eseményen. Elmondta, hogy ma a Földön mintegy 5000 ásványfajt ismerünk, de azért körülbelül ennyit, mert naponta fedeznek fel újakat. A világ összes ásványfajtájából Magyarországon közel 500 található meg.
A szakemberek a vitrineket különböző ásványgyűjtő szempontok szerint állították össze: például láthatunk olyat, ami a 9 ásványosztály szerint lett berendezve, illetve van olyan is, melyben egyetlen ásvány számtalan formáját mutatják be az érdeklődőknek. Akadnak azonban tájegységi gyűjtemények is, melyek a Zemplén hegységből származnak, de a világ különböző pontjairól származó darabok is színesítik a palettát.
A Békéscsabai Ásványgyűjtő Kör idén ünnepli fennállásának 30 éves évfordulóját, korábban számtalan kiállításon vettek már részt, most a Tájvízházban Sipos József, Gulyás Péter és Hrabovszki Pál gyűjteménye látható. A kiállítás november végéig tekinthető meg Gyulán a Városház u. 25. szám alatt.
Forrás: Körös-vidéki Vízügyi Igazgatóság, Békéscsabai Ásványgyűjtő Kör
Fotók: Jobbágy Zoltán, Körös-vidéki Vízügyi Igazgatóság