Aranyérmes az öttusázó Gulyás Michelle

13:10 | behir.hu

A szintén induló Guzi Blanka fantasztikus hajrával negyedik helyezett lett.

A csütörtöki körvívásban Gulyás 24 ellenfelét győzte le és 11-től kapott ki, ezzel a második helyen végzett. Szombaton az elődöntőből kiharcolta a 18-as fináléba jutást. A Versailles-i kastély parkjában vasárnap hibátlanul lovagolt, bónuszvívásban nem szerzett pontot, a mobilmedencében rendezett 200 méteres úszásban 2:12.44 perccel a negyedik időt érte el. A négy lövészettel megszakított 5x600 méteres futásnak másodikként vágott neki, de gyorsan az élre állt, és végéig kontrollálva a kombinált számban fölényesen győzött.

A döntő másik magyar résztvevője, Guzi Blanka a 13. helyről felzárkózva lett negyedik.

Gulyás Michelle, aki a tokiói játékokon 12. volt, a magyar küldöttség 19. érmét szerezte Párizsban, egyben a magyar öttusasport tizedik olimpiai diadalát aratta.