Ennek egyik példája, hogy a közelmúltban, az állatok világnapján, előadást és kreatív kézműves foglalkozást tartottak a Kétegyházi Román Nemzetiségi Általános Iskolában.
Az iskola felső tagozatos diákjai részére a települések belterületén, valamint a külterületeken élő állatokról tartottak előadást. Szó esett a haszonállatokról és a házi kedvencekről, a vadon élő állatok közül pedig elsősorban azokról, amelyek természetvédelmi oltalom alatt állnak. A gyerekek fontos ismereteket szerezhettek a városokban, falvakban élő gólyákról, fecskékről éppúgy, mint a szikes pusztákon élő piroslábú cankókról, nagy godákról. Beszéltek a téli madárvédelem jelentőségéről is. Ezzel kapcsolatban aláhúzták, hogy a madáretetés nem annyira a madarak védelmét, mint inkább azok megismerését szolgálja.
Az alsó tagozatos diákoknak a madáretetőkről és azok típusairól beszéltek, valamint arról, mi a különbség a madárodúk és az etetők között. Ezt követően a gyerekek által hozott pet palackokból „automata” madáretetőket készítettek. A tanulók így első kézből tapasztalhatták meg, hogyan lehet a hulladékokból hasznos tárgyakat készíteni. Az etetőket napraforgóval is feltöltötték, s a tanulók hazavitték, illetve néhányat az iskola udvarán helyeztek el.
A Kétegyházi Román Nemzetiségi Iskola és a Körös-Maros Nemzeti Park Igazgatóság közötti kapcsolat következő állomása egy tájékoztató túra lesz a pedagógusok részére, melynek keretében megismerhetik Kétegyháza környékének természeti értékeit, s az így megszerzett információkat továbbadhatják majd diákjaiknak.
Forrás: Körös-Maros Nemzeti Park