Állatligetet telepítenek a berényi Petőfi gimi udvarán

2024. május 5. 08:37 | Such Tamás

A 10 Millió Fa Alapítvány és a K&H Bank Állatbarát Liget pályázatán Békés vármegyében egyedüliként nyert a Mezőberényi Petőfi Sándor Evangélikus Gimnázium, Kollégium és Általános Iskola.

A liget telepítését a közelmúltban tartották az intézményben. Az ültetés napján egy játékos-edukáló játékot is hoztak a szervezők, mely az ültetéssel párhuzamosan folyt az alsó tagozatosok számára. A játék során olyan dolgokat kellett a gyerekeknek az udvaron megtalálniuk, amelyek később mind beépültek az élőhelybe – mint például termések, madárodúk és fűszernövények. A gyerekek kerti madarakról helyes madáretetésről/itatásról, sünök életmódjáról szerezhettek élményközeli tudást; a bátrabbak gilisztát is foghattak. A program részeként a sünök számára egy búvóhely is készült.

 

A képek forrása: Mezőberényi Petőfi Sándor Evangélikus Gimnázium

 

– Intézményünk kiemelten fontosnak tartja a környezettudatos nevelést, melyet az iskola Örökös ökoiskolai címe is alátámaszt – mondta Hugyecz Hajnalka igazgató. – Emellett a Zöld Szív Ifjúsági Természetvédő Mozgalom tagjaként a fenntarthatóságra való nevelés is központi szerepet tölt be iskolánkban. Igyekszünk ezeket a környezeti neveléssel kapcsolatos célokat a tantermen kívül is megvalósítani, melyre kiváló teret fog biztosítani a jelenleg telepített Állatbarát Liget, mely az egyik pénzintézethez benyújtott sikeres pályázat eredményeként valósul meg a 10 Millió Fa Alapítvány támogatásával.

Hozzátette, a ligetben három gyümölcsfa, egy díszfa, 12 termőcserje, 12 fűszer- és gyógynövény kerül elültetésre. A teljes ökoszisztéma kialakításához az állatokról sem szabad megfelejtkezni: ezért madárodúkat, madáretetőt, madáritatót is elhelyeznek a gyerekek. Illetve faágakból a sünök számára is búvóhely kerül kialakítására.

– Itt nem ér véget a munka – folytatta –, hiszen a ligetet ápolni kell ahhoz, hogy teljesértékű élőhely alakuljon ki, melyet iskolaidőn kívül is nagy szeretettel és kedvvel fognak gondozni a gyerekek. Az élményközpontú tapasztalati úton szerzett tudást a tanulók könnyebben beépítik mindennapjaikba és szinte észrevétlenül sajátítanak el rendkívül fontos ismereteket.

 

További programok »

FEL