Akár viharos széllökések is jöhetnek szombaton

2022. április 15. 19:34 | behir.hu

A pénteki napsütéses időt éjszaka felhőátvonulások váltják, szombaton pedig akár orkánerejű szélre is számítani kell.

Az Országos Meteorológiai Szolgálat előrejelzése szerint pénteken éjjel és szombaton felhőátvonulásokra számíthatunk, de az északkeleti tájakon tartósabban több és vastagabb felhőzet valószínű. A délkelet felé haladó front mentén szórványosan valószínű eső, zápor, majd este északnyugat felől újabb hullámban érkeznek záporok, ekkor nagyobb az esély zivatar kialakulására is. Éjjel és szombaton a nap első felében nagyobb számban északkeleten, később inkább a középső országrészben alakulhatnak ki záporok.

Pénteken csak átmenetileg és helyenként, szombaton azonban többfelé megerősödik az északias szél, a Dunántúlon és északkeleten szombaton viharos lökések is lehetnek.

A legalacsonyabb éjszakai hőmérséklet 3 és 9 fok között alakul. A legmagasabb nappali hőmérséklet szombaton 11 és 17 fok között valószínű.

 

Forrás: MTI

További programok »

Itthon

Orbán Viktor: Békéscsaba szép és rendezett város, tartással rendelkező lakókkal

A Digitális Polgári Körök országjárása szombaton Békéscsabán folytatódott. A sportcsarnokban tartott háborúellenes gyűlésen beszédet mondott Orbán Viktor miniszterelnök, Lázár János építési és közlekedési miniszter, valamint a Fidesz-KDNP négy békési jelöltje: dr. Takács Árpád, Erdős Norbert, Dankó Béla és Kónya István. Az eseményen részt vett többek között Rákay Philip, a Digitális Polgári Körök nagykövete, valamint több művész, közéleti szereplő és lokálpatrióta.
13:41
FEL