A kastélyt az 1850-es évek környékén építtette a Batthyány család, terveit egyes feltételezések szerint Ybl Miklós és Pollack Ágoston készítette. A birtokra Magyarország első miniszterelnöke, gróf Batthyány Lajos is ellátogatott, melynek emlékére fát ültetett a kastély parkjában. Itt alakult meg Magyarország első vadásztársulata. A csákópusztai uradalmat az 1850-es évek második felében – a gyertyagyárral rendelkező és sertéskereskedelemmel foglalkozó – Geist Gáspár vette bérbe, '71-ben, pedig a tulajdonosa lett. 1872-es halálát követően a birtokot utódai örökölték. A második világháború után a családnak el kellett menekülnie az országból, ekkor a leghűségesebb alkalmazottaknak elajándékozták azokat a tárgyakat, bútorokat, amelyeket nem vihettek magukkal.
Az Alföldi Vadásztársulat Közhasznú Alapítványt a napokban megkereste egy neve elhallgatását kérő kondorosi lakos, és két poharat ajándékozott oda, melyet még a szülei kaptak Geist Gyulától, és a mai napig nagy becsben őrizték. A család szerint a tekintetes úr, mielőtt a családnak el kellett menekülnie az országból, a leghűségesebb alkalmazottaknak elajándékozta azokat a tárgyakat, bútorokat, amelyeket nem vihettek magukkal - számol be közösségi oldalán a társulat.
A társulat hálásan köszöni a felajánlást, valamint arra is felhívja a figyelmet, hogy az Alföldi Vadásztársulat Közhasznú Alapítvány továbbra is gyűjt minden olyan könyvet, újságcikket, tárgyat, bútort és relikviát, mely az 1850-ben alakult Alföldi Vadásztársulattal, Batthyány László családjával, a Geist családdal, az 56 alapító vadásszal, Petőfi Istvánnal (Petőfi Sándor öccse, 1858-tól 1880-ig uradalmi tiszttartó - a szerk.), Petőfi Zoltán csákói tartózkodásával, valamint az Ybl Miklós által tervezett kastéllyal, kápolnával, azok építésével kapcsolatosak.
Forrás: bekeswiki.hu; Alföldi Vadásztársulat