Adománykártyával is lehet támogatni a Magyar Máltai Szeretetszolgálat akcióját

2020. december 11. 17:32 | behir.hu

A járványhelyzetre tekintettel idén karácsonykor nem gyűjt tartós élelmiszert a Magyar Máltai Szeretetszolgálat. A rászorulókat adománykártyák megvásárlásával lehet támogatni – közölte a köztársasági elnök felesége, a szeretetszolgálat jószolgálati nagykövete pénteken Pátyon, sajtótájékoztatón.

Herczegh Anita a máltaiak pátyi Teaműhelyében a szervezet idei „Adni öröm!” akciójáról elmondta, hogy ez már a 24. karácsonyi ajándékozási jótékonysági gyűjtése a szeretetszolgálatnak, amelyben az ünnepi nagybevásárlásokhoz kapcsolódva szoktak tartós élelmiszert gyűjteni a hátrányos helyzetű családoknak, embereknek.

Hozzátette, hogy az idén az élelmiszergyűjtés helyébe lépnek az adománykártyák, amelyeket néhány száz forintért lehet megvásárolni a Spar üzletekben december 16-a és 21-e között.

Herczegh Anita a sajtótájékoztató után önkéntesként bekapcsolódott a koronavírus-szűrésekhez szükséges PCR-tesztek csomagolásába a szeretetszolgálat fogyatékossággal élő embereket foglalkoztató műhelyében. Emellett megváltozott munkaképességű máltai munkatársakkal közösen részt vett a szervezet karácsonyi előkészületeiben is.

Forrás: MTI

További programok »

Itthon

Csabán járt a holland konzervatív influenszer

Európa előtérben: identitás, civilizáció és politikai befolyás címmel zajlott előadás csütörtökön, az MCC békéscsabai képzési központjában. A kerekasztal-beszélgetés előadója a hollandiai Matthias Victorian, a Code Victorian alapítója, míg a moderátor szerepét László Krisztián, az MCC nemzetközi kapcsolatokért felelős igazgatója látta el.
2026. március 12. 20:06
FEL