A védekezés fókusza a Duna főváros alatti szakaszára helyeződött át

2024. szeptember 22. 08:37 | behir.hu

A Lajta vízszintje Mosonmagyaróvárnál már pénteken elérte a tetőző vízszintet (286 cm), a Duna Komáromnál 790 cm-rel, Esztergomnál 752 cm-rel, Budapesten pedig szombaton 830 cm-rel tetőzött. A védekezés fókusza most a Duna főváros alatti szakaszára helyeződött át.

Az árhullám tetőzését követően az említett településeken lassú apadás tapasztalható, mely során az ÉDUVIZIG és a KDVIZIG területére átvezényelt vízügyes szakemberek 24 órás figyelőszolgálatot látnak el. Továbbra is állandó vízhozamméréseket végeznek a Lajta szükségtározó, illetve a Mosoni-Duna területén, míg geodéták a vízállások rögzítésében segédkeznek. A tér- és vonalvilágítási szakcsoport a Szentendrei sziget 4 helyszínén lát el szolgálatot.

Az elkövetkezendő időszak legfontosabb feladata a jelenségek észlelése, nyomonkövetése a szükséges beavatkozások azonnali megtétele.

Ahogy a tetőzés elhagyta Budapestet, a védekezés fókusza a Duna főváros alatti szakaszára, délre helyeződött át - mondta az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság (OKF) szóvivője az M1 aktuális csatorna Ma délután című műsorában, szombaton. Mukics Dániel közölte: több mint hétszázötven kilométeren van árvízi védekezés Magyarországon. Ebben a hétszázötven kilométerben van állami és önkormányzati védvonal, a katasztrófavédelem elsősorban az utóbbin segíti az önkormányzatok védekezési munkáját - tette hozzá. Kiemelte, hogy az ideiglenes védművek mindenhol százszázalékos állapotúak.

A szóvivő felhívta a figyelmet a katasztrófaturizmus elkerülésére. Amennyiben a figyelőszolgálatnak azzal kell foglalkoznia, hogy felhívja az emberek figyelmét, hogy ne menjenek fel a gátra, a töltésre, akkor az alapfeladatát nem tudja elvégezni, a gátak állapotát nem tudja nézni, holott ilyenkor az a legfontosabb.

Forrás: Körös-vidéki Vízügyi Igazgatóság, MTI

 

 

További programok »

FEL