– Nemcsak az autónkat kell felkészíteni, hanem önmagunkat is. Gondolkodásban szükséges, hogy alkalmazkodjunk és felkészüljünk a megváltozott látási viszonyokhoz – emelte ki Andó Tibor.
Az oktató kiemelte, hogy ilyenkor kiemelten fontos a jó minőségű ablaktörlőlapát és a téli ablakmosó folyadék. Ezek mellett a jégoldó, a zárolajozó és a jégkaparó is kiemelten fontos. Nagyon lényeges emellett a páramentesítés, amit az ablakok lehúzásával és a légkondicionáló használatával is segíthetünk.
– Nemcsak fagyos időben, de napi első elindulás előtt érdemes a gumiabroncs állapotát ellenőrizni, a rendszámtáblák tisztaságát felmérni, adott esetben letakarítani, emellett a fék, a kormány és a világító berendezések megvizsgálása is elengedhetetlen – fogalmazott Andó Tibor, majd kiemelte, hogy a fékpróbát akadálymentes, szabad területen kell megejteni.
Illusztráció: pexels.com
A szakember azt is hozzátette, hogy ha szabad ég alatt tároljuk az autónkat, akkor érdemes a kézifék behúzása helyett az egyes fokozatba helyezni az autó váltóját, így megkímélve magunkat a fék befagyásától.
Legyen jó és működőképes az autónkon a világító berendezések mindegyike, legyen jól beállítva a fényszórónk, tudjuk azt, hogy a nappali menetfény használatakor a hátsó, helyzetjelző lámpa nem világít, tehát szürkületkor mindenképp fel kell kapcsolni a tompított fényszórót, hogy a mögöttünk lévők is fel tudják mérni, hogy az úton vagyunk! – hangsúlyozta az oktató, majd kiemelte, hogy a jól láthatóság nem csak az autósokra vonatkozik, így például a gyalogosoknak azt ajánlja, hogy viseljenek rikítóbb ruházatot és még akár fényvisszaverőket is.