A szülei házában randalírozott és megöléssel fenyegette az édesanyját egy férfi

2025. október 8. 19:32 | behir.hu

Nagyobb kárt okozó rongálás bűntette és zaklatás vétsége miatt kezdeményezte a Szeghalmi Járási Ügyészség egy 35 éves büntetlen előéletű horti férfi letartóztatását, aki szülei házában randalírozott, jelentős kárt okozva a részükre, és az édesanyját megöléssel fenyegette meg.

Az eset előzménye, hogy a férfi 2025. szeptember 27-én összetörte az édesanyja tulajdonát képező, de általa használt személygépkocsit Bucsa településen közlekedve. A balesethez az édesapja indult a segítségére, ami miatt a terhelt dühös lett, mivel nem tetszett neki, hogy édesapja szembesítette az ittasan elkövetett cselekményével. 

Ezt követően a terhelt felindult állapotban a szülei bucsai lakásához sietett, és azt kiabálta, hogy az édesanyja ezt nem fogja megúszni, megöli őt. Közben az édesapja hazatelefonált a feleségének, hogy ő és két unokájuk menjenek el otthonról.

A nőt a fia a megelőző hetekben már fenyegette azzal, hogy bántalmazni fogja, élvezettel átszúrja a fejét, így a férjével közölt, de az ő személyére irányuló fenyegetés félelmet váltott ki benne, annak hatására ő és a gyermekek is elbújtak és hívta a rendőröket.

Amikor a terhelt hazaért, a lakás berendezési tárgyait egy balta és egy lapát használatával ütlegelni kezdte. Megrongálta a tűzhely, a mosó- és a mosogatógép üveg ajtaját, összetört 3 db televíziókészüléket, betört két ablakot, megrongálta a légkondicionáló berendezés beltéri egységét, valamint kitörte a szülők gépkocsijának hátsó szélvédőjét is. Cselekményével kb. 2 250 000 Ft kárt okozott a szüleinek.

A kényszerintézkedés kezdeményezésére a bűnismétlés veszélye miatt került sor. A Gyulai Járásbíróság nyomozási bírója – egyetértve az ügyészség indítványával – egy hónapra elrendelte a férfi letartóztatását.

Forrás: Békés Vármegyei Főügyészség

További programok »

Itthon

Parázs hangulat a XI. Szent Iván Éji Vigadalomban – Galériával

Június 20-án, este a békéscsabai Szent István tér felé kanyarodókat nem egy sima, csendes nyári sétatér fogadta. A városháza előtt ugyanis ismét fellobbantak a lángok, és a javából dübörgött a XI. Szent Iván Éji Vigadalom. Remek időjárásban, egy kifejezetten kellemes, vidám hangulatú délután után fordultunk rá az estére, ahol a becslések szerint közel 3000 ember fordult meg a főtéren, hogy együtt ünnepelje a nyári napfordulót és a legrövidebb éjszakát.
2026. június 21. 15:36
FEL