A legnagyobb összegű lakáshitelt, átlagosan 9,6 millió forintot a 40-45 évesek vették fel a K&H-nál. A fiatalabb, 25-30 éveseknél az átlagos lakáshitel-összeg 8,4 millió forint volt 2017 tíz hónapja alatt.
A bank által folyósított csok-os támogatások többségét, 80 százalékát viszont a 30-45 évesek kapták. A K&H előrejelzése szerint a következő időszakban folytatódhat a növekedés a lakáshitelezési piacon.
Milliós eltérések vannak a különböző korosztályok tagjainak folyósított lakáshitel-összegekben – derül ki a K&H összeállításából. A bank 40-45 éves ügyfelei igényelték a legmagasabb összegű lakáshiteleket 2017 januárja és októbere között: az érintettek átlagosan 9,6 millió forintot vettek fel. A legalacsonyabb 5,4-6,5 millió forint összegű lakáshiteleket a 18-25 éveseknek folyósította a bank. A 25-30 éves korosztály tagjai pedig átlagosan 8,4 milliós lakáshitelt vettek fel.
„Az adatokból az is kiderül, hogy bár a legmagasabb hitelösszeget a 40-45 éves korosztály tagjai igényelték, a lakáshitelek számát nézve a 30-35 évesek vannak az élen: ők kapták az összes folyósított lakáshitel 21,5 százalékát, igaz, a 35-40 évesek részesedése is 20 százalék feletti” – mondta Rajna Gábor, a K&H lakossági értékesítési igazgatója.
Ők viszik a csok-os támogatást
A lakáshitel-igénylők jelentős része, csaknem harminc százaléka igénybe vette a kormányzati lakásprogram, a családi otthonteremtési kedvezmény (csok) keretében elérhető támogatásokat is. A K&H 2017-ben tíz hónap alatt –az áfakedvezmény nélkül – átlagosan fejenként 2,7 millió forint csok-os támogatást fizetett ki. A csok-os támogatások legnagyobb része a 30-45 évesekhez került, az összes támogatás nyolcvan százalékát nekik folyósították. Az összeget tekintve, a legnagyobb támogatást a negyven év felettiek kapják, ők átlagosan fejenként hárommillió forintot meghaladó összeghez jutottak.
Forrás: Profit7/Hunyor Erna Szofia