A Magyar Kupában a legjobb 8 között van a Békéscsabai Előre NKSE

2021. december 11. 19:45 | behir.hu

A kézilabda Magyar Kupában szombaton kora este a NEKA volt a Békéscsabai Előre NKSE ellenfele Balatonbogláron. Az első félidő végén magasan vezetett a NEKA, de a csabaiak a második félidőben összekapták magukat, így döntetlennel végződött a mérkőzés.

A bogláriak kihagyott hétméterese után Török szerzett vezetést a csabaiaknak, de gyorsan jött a válasz. A 7. percben 4–1-re vezetett a hazai együttes. A 10. percben kapust cseréltek, majd 7–1-nél időt kért Papp Bálint. Gyengén védekezett a Békéscsaba, amit a házigazdák kihasználtak. Az Európa-bajnok ifjúsági válogatott balátlövője, Varga Emília járt élen a gólgyártásban, aki a 15. percben már a hatodik gólját szerezte. A csabaiak ezt követően 10–4-re felzárkóztak, de továbbra is a NEKA irányította a játékot. A 20. percben 12–6-ot, a 24 percben 13–8-at mutatott az eredményjelző. Ezt követően ismét sokat hibáztak a csabaiak, amit kihasznált a NEKA, a félidőben már 19–10-re vezetett.

A második félidő elején Kukely Anna két góljával kezdett a Békéscsaba. A lila-fehérek hatékonyabbak voltak támadásban, mint az első félidőben, és a 38. percben négy gólra feljöttek (21–17), amikor Bohus Bea időt kért. A 44. percben az Előre közel került a hazaiakhoz, ekkor 21–19 volt az állás. Ezt követően felváltva estek a gólok, a 49. percben már csak egy gól volt a házigazdák előnye, (23–22). Az 52. percben Mayer Szabina egyenlített (24–24) ami a Békéscsaba továbbjutását jelentette volna, ha ekkor fejeződik be a mérkőzés. Az utolsó percben döntetlennél támadott a NEKA, de Varga elhibázta a lövést. Papp Bálint nyolc másodperccel a lefújás előtt időt kért, a csabaiak megtartották a labdát, és a döntetlennel kiharcolták a továbbjutást.

A döntetlen  a csabaiak továbbjutását jelentette a legjobb nyolc közé a Magyar Kupában.

Forrás: Békéscsabai Előre NKSE