– Napi kétszer, három és félórás edzéseket tartunk – mondja Gyáni János. – A korábbi táboroktól eltérően már a kezdet kezdetén megköveteltem a rendet, a csendet, a figyelmet. Ugyanis a japánok – akiknél minden súlycsoportban van világbajnok – már az egészen kicsi korukban ugyanolyan fegyelmezetten viselkednek, mint a felnőtt versenyzők.
A BM Kano Judo SE vezetőedzője elmondása szerint a judokáknak az erőnléti és a küzdelmi gyakorlatokon kívül bőven jut idejük az alaptechnikák csiszolására.
– Egy edzőtábor időbeosztása mondhatni rímel a versenyekével – fűzi hozzá. – Hiszen itt is, akárcsak a versenyen már kora délelőtt hozzá kell szokni a kemény munkához, mert ha az első meccsén nem hajt az ember, akkor kiesik.
Korábban megírtuk, hogy május óta közel 20 ukrán fiatal judós erősíti a csabai csapatot. Az orosz-ukrán háború elhúzódása miatt a határon túli gyerekek maradnak a városban, mi több, néhányan le is igazolnak a BM Kanóhoz. Ebből kifolyólag a gördülékenyebb, közös kommunikáció végett az esti edzéseket követően egy magyar tanárnál tanulják a nyelvünket.
(Hamarosan Vladislav Potapov, az ukránok mestere repülni fog – Fotó: behir.hu/Such Tamás)