A gyerekek keze alatt elevenedtek meg a cipellők

2016. október 18. 14:01 | Horváth Szabolcs

A király borzasztó mérges, az ország kasszája üres, s a király szófogadatlan leánya mégis éjről éjre tönkretesz egy pár cipellőt. Ez volt annak a versenynek az alap gondolatata ami a mesejátékhoz a Széttáncolt cipellőkhöz kapcsolódott. Kis cipészeket keresett a Jókai Színház. 

Békés megye óvodásaitól, iskolásaitól számos alkotás érkezett a színházhoz. Papírból, textílből, sógyurmából, díszítéssel vagy anélkül. Ilyen kikötés nem volt. A kicsik nagy elánnal vetették bele magukat a munkába, maga a mesejáték is nagy élmény volt számukra.

-Az amikor elsőnek megláttam, hogy a démon meg a hercegnő táncol, meg az a cipőkészítős rész is nagyon jó volt amikor ott volt a boszorkány- mesélte mosolyogva az egyik kis cipőkészítő mester Angyal Fruzsina.

A szülők szerint, - akik együtt dolgozhattak a gyerekekkel- több okból is jó volt ez a cipőkészítő verseny.

- Egy kicsit az élményeit mondta el a színházról Bogi. És amíg az élményeket mesélte, addig közösen megterveztük a cipőt is. Hát a végeredmény, pedig a kezében van. Úgyhogy igen, azt gondolom nagyon jó kezdeményezés, legalább együtt vagyunk, beszélgetünk, úgyis olyan sok rohanás van az életben- mondta Ilyés Fehér Szilvia az egyik nyertes édasnyja.  

A Békéscsabai Jókai Színház gyerek előadásaihoz az utóbbi években, mindig kapcsolódik egy kreatív játék, valaminek az elkészítése a darab témájához, kellékéhez, vagy valamelyik szereplőjéhez. Seregi Zoltán azt mondta ez eddig a leglátványosabb mind közül.

- Ez is az egyik cél, hogy a jó előadásokon kívül, még közelebb hozzuk őket azáltal, hogy így aktívan bele kapcsolódnak az előadásba tulajdonképpen- hallotuk Seregi Zoltántól a Békéscsabai Jókai Színház igazgatójától. 

A színház következő mesejátéka a klasszikus műalkotás a Diótörő lesz, ami novemberben kerül a porondra és persze a Jókai kreatív csapata ehhez is kitalál majd valamilyen játékos versenyt. 

FEL