A jogszabály a mobiltelefonokra, táblagépekre, digitális fényképezőgépekre, fülhallgatókra, fejhallgatókra, kézi videojáték-konzolokra, hordozható hangszórókra, e-olvasókra, billentyűzetekre, egerekre, fülhallgatókra és a hordozható navigációs eszközökre vonatkozik. A Type-C típusú töltőnek megvannak a maga előnyei, amivel megkönnyíthetjük a saját magunk dolgát, akár otthon, akár bent a munkahelyünkön.
– Sokkal könnyebb lesz a más készülékekhez való csatlakozás, gyorsabb töltést is biztosít, két irányból is lehet csatlakoztatni a készülékhez, nem kell nézni a csatlakozót, hogy jól dugtam-e be vagy sem, illetve TV-készülékre vagy bármilyen készülékre rá lehet kötni egy átalakító segítségével tabletet, telefont, laptopot – fogalmazott Farkas Márton elektroműszerész.
A rendelet környezetvédelmi célja, hogy csökkentse az elektronikai hulladékot, egyszerűsítse a felhasználók életét, és elősegítse a fenntarthatóságot, hiszen ezeknek a töltőknek várhatóan az élettartamuk is hosszabb lesz. Aki több eszközt is használ munka közben, az ő mindennapjait nagyban megkönnyíti ez a szabályozás.
– Rengeteg elektronikai eszközt használok: telefon, okosóra, powerbank, laptop. Különböző telefonok vannak a családban is, vagy akár egy iPad, okos tablet, és ezekhez mindenféleképpen különböző töltőkre volt szükség. Eddig is figyeltem rá, de most külön örülök annak, hogy Type-C-s töltőkkel lehet ezeket az eszközöket tölteni, mert így akár egy töltőt elegendő lesz magammal vinni, akár munkába, akár egy pihenésre – fejtette ki Kelemen Andrea.
Az átállás időszakában tehát érdemes figyelemmel követni a változásokat és az új eszközök vásárlásakor tudatosan dönteni.