A DIOO is ott volt a Szentesi Lecsófesztiválon

2016. szeptember 5. 16:51 | Mikóczy Erika


Ízek, imák, szerelmek… Akár Elizabeth Gilbert romantikus memoárjának címét is adhatnánk alábbi írásunknak. Ez teljes mértékben meg is állná a helyét, hiszen a lecsó zamatától mámorosan tehettük össze két kezünket, hogy megköszönhessük a sorsnak azt, amilyen varázslatosan csavarták el fejünket a szentesi gasztronómia legnagyobb napjai.

XV. alkalommal rendezték meg a legnagyobb hazai gasztronómiai fesztiválok közé sorolandó Szentesi Lecsófesztivált. Szeptember második és harmadik napján az alföldi városka – ahogyan a fesztivál első embere, Mészáros Zoltán is fogalmazott – a Kárpát-medence lecsófesztiváljává avanzsált, hiszen rengetegen látogattak ki az eseményre határon innen és határon túlról egyaránt.

A XV. Szentesi Lecsófesztiválon a látogatók száma utcahosszal írta felül a tavalyi látogatottságot. A múlt év – láss csodát – tizenötezres lélekszáma a múlté, melynek gyarapodását – ha nem megduplázódását - érezni is lehetett, hiszen talpalatnyi helyen lehetett csak közlekedni.

Ám megnyugtathatunk mindenkit, ez egyáltalán nem rontotta az elsődlegesen kulináris fesztivál sokoldalú profilját, a kulturális és szórakoztató programok az ingekre vándorló lecsófoltokkal ellentétben üde színfoltjai voltak a szentesi kavalkádnak.

 

Értékes értékek – értük…

A kétnapos eseményen az eddigiekhez képest bőven akadt újdonság is, ilyen volt a Gift of Life jelenléte is az eseményen. A kultúrmisszió célpontja magától értetődően, a jövő generációja volt Szentesen, vagyis a gyermekek. A Gift of Life – azaz: Ajándékozz életet - nemzetközi humanitárius programot a Rotary International hozta létre, szívbeteg kisgyermekek műtétjének anyagi támogatására. Mi sem természetesebb annál, hogy a Gift of Life sátorba be is települt fejlesztőeszközével a magyar innováció, a DIOO.

Az életkort tekintve színes közösségből álló lecsófesztivál ifjonti közössége csillogó szemekkel rá is vetette magát a Digitális OkosJáték Óvodásoknak fejlesztőeszközére. Sajnos, az óvodákban megszokott fegyelem hiányában, a gyerekek bűnöztek kicsit, tizenöt percnél bizony tovább fürkészték a logikai játékok sokaságát, melynek végterméke kígyózó sor lett a Gift of Life sátra előtt.

Mit is mondhatnánk? ! Megérintették, a folytatást pedig tudják. . . Nem utolsó sorban, a magyar innováció nem pusztán a gyermekek tetszését nyerte el. A felvidéki Szentes polgármestere, Liszkai Gusztáv nem volt rest kijelenteni, hogy meg fogják találni a módját annak, hogy a DIOO a felvidéki Szentes óvodáiban is telepítésre kerüljön. A DIOO elsődleges célként bakancslistájára vetette azt is, hogy az anyaországi óvodás gyermekek mellett, a Kárpát-medence minden magyar óvodájába eljusson. Hogy van-e rá igény, az már nem kérdés. Ha a feltételek megteremtődnek, rövid időn belül az egyedi hozzáférésnek köszönhetően, egészen biztosan láthatjuk, hogy a DIOO határok nélkül fejleszt.

A Szentesi Lecsófesztivál egyik nagy tanulsága volt tehát 2016-ban az, hogy lecsó és sok más mellett a DIOO rendkívül jól harmonizálnak egymás mellett. Azért a kettőt egy és ugyanazon bográcsban, ha egy mód van rá, nem ajánlanánk, még a leginkább bátor ínyenceknek sem.
 

FEL