A diákokat és tanáraikat ünnepelték Békéscsabán

A megyei tanulmányi versenyeken kiemelkedő teljesítményt nyújtó diákokat és felkészítő tanáraikat ünnepelték kedden Békéscsabán, a Békés Megyei Kormányhivatalban.

Az Emberi Erőforrások Minisztériuma által támogatott országos tanulmányi és tehetséggondozó versenyek Békés megyei fordulóit az Oktatási Hivatal Békéscsabai Pedagógiai Oktatási Központja szervezte. Az Oktatási Hivatal a megyei fordulókon kiemelkedő helyezést elérő tanulókat és tanáraikat (megyei szinten 115 diákot és 95  pedagógust) részesítette elismerésben. A diákok könyvjutalomban, könyvvásárlási ajándékutalványban és oklevélben részesültek, amelyet Simon Dóra Edina főosztály vezető adott át. Teleki Szávai Krisztinától, a Gyulai Tankerületi Központ igazgatójától a tanárok vehették át elismerő oklevelüket.

 

A Békés Megyei Kormányhivatal főigazgatója, Dr. Rákóczi Attila köszöntőjében elmondta,  hogy az oklevél visszaigazolás, és egyben biztatás a diákok számára, azt jelenti, hogy érdemes időt és energiát fordítani a tanulásra és felkészítő munkára. Hozzátette, hogy a tanulással sosem végez az ember, hiszen a ma megszerzett tudás holnap után akár elavultá válhat. Véleménye szerint fontos, hogy a szorgalom és belső motiváltság mellett megőrizzük az új ismeretanyagokkal szembeni nyitottságunkat, amelynek megvalósításában kiemelt szerepe van a pedagógusoknak.

A díjátadó ünnepségen a Békéscsabai Szakképzési Centrum Szent Györgyi Albert Szakgimnáziumának és Kollégiumának volt tanulója, Molnár Sándor adott elő egy dalt, őt a békési Reményhír Alapfokú Művészeti iskola diákjainak produkciója követte.

Az általános iskolás tanulók és pedagógusaik díjazása a délelőtt folyamán zajlott.

 

 

DÍJAZOTTAK:

 

ÁLTALÁNOS ISKOLA

7-8. osztályos tanulók országos történelem tanulmányi versenye
1.Hartai Tamás
2.Sellei Máté
3.Nagy Levente

Országos angol nyelvi verseny általános iskolásoknak
7. évfolyam
1.Szabadkai Zalán
2.Nyeső Sára Tamara
3.Barta Kristóf

8. évfolyam
1.Szél Miklós
2.Szentgyörgyi János
3.Hegyi Ákos Norbert

Országos német nyelvi verseny általános iskolásoknak
7. évfolyam
1.Poczik Zsófia
2.Kovács Viktória
3.Gál Petra

8. évfolyam
1.Bogár Ákos
2.Nyárfádi Patrik
3.Witmann Máté

Kaán Károly Természet- és Környezetismereti verseny
5. évfolyam
1.Körömi János Pál
2.Bőte Dominik
3.Szatmári Dávid Zsolt

6. évfolyam
1.Burnác Jasna Dóra
2.Horváth Kristóf
3.Szűcs Roland

Simonyi Zsigmond Kárpát-medencei helyesírási verseny
5. évfolyam
1.Kiss Kornél Gábor
2.Nagy Levente Noel
3.Molnár Eszter; Sándor Csenge

6. évfolyam
1.Juhász gergő
2.Kovács Levente
3.Látkóczki Lilla

7. évfolyam
1.Kovács Eszter Panni
2.Szabó Csenge Virág
3.Szabó Márton; Fodor Kata

8. évfolyam
1.Szegedi Réka Panna
2.Székács Márk
3.Hartai Tamás

Bod Péter országos könyvtárhasználti verseny
1.Vincze Dominik
2.Csonka Istán Vajk
3.Tóth Adrienn

Szép Magyar Beszéd verseny az 5-8. évfolyamos (11-14 éves korú) tanulók számára
5-6. évfolyam
1.Hegedűs Boglárka; Uhrin Andor; Bánfi Zita
2.Szemán Norbert; Kovács Levente; Hódi Nikolett
3.Varga János; Joó Rebeka; Kasoly Hanna Bíborka

7-8. évfolyam
1.Hajdú Viktor; Székács Márk; Erostyák Zorka
2.Kovács Eszter Panni; Veres Dóra; Medvegy Réka
3.Hartai Tamás; Diós Anna; Király Dominik

 

KÖZÉPISKOLÁSOK

Édes anyanyelvünk országos nyelvhasználati verseny
Gimnáziumi kategória
1.Melis Zsuzsanna
2.Harsányi Adrienn
3.Prasz Zóra

Szakgimnáziumi kategória
1.Melis Nándor
2.Jantyik Zsanett
3.Bíró Róbert

Mikola Sándor középiskolai tehetséggondozó fizikaverseny
Gimnáziumi kategória

Különdíj:Gulyás Péter; Fiam regina Nóra; Kucsera Rubin; Bánfi Bendegúz; Kutas Csaba;

Implom József középiskolai helyesírási verseny
Gimnáziumi kategória
1.Szabó Lenke Hanna; Balog Gábor
2.Szilágyi Gábor
3.Zsikai Vilma; Mucsi Klaudia

Szakgimnáziumi kategória
1.Bíró Róbert
2.Szabó Gréta
3.Juhos Dominika

Irinyi János országos középiskolai kémiaverseny
I.a kategória
1.Gulyás Péter
2.Gerzsenyi Lili
3.Nagy Levente

I.b kategória
1.Török Péter
2.Szalai Mátyás
3.Mátyási Zsombor

II. a kategória
1.Fiam Regina
2.Bánfi Bendegúz
3.Gyekiczki Fanni

II. b kategória
1.Bucsek Noémi
2.Bozó Zsuzsanna
3.Halter Luca

Bod Péter országos könyvtárhasználati verseny
9-10 évfolyam
1.Szurmik Panna
2.Nyári Boglárka
3.Gubucz Szilvia

Kazinczyról elnevezett „Szép Magyar Beszéd” verseny (9-13. évf.)
Gimnáziumi kategória 
1.Balog Ákos
2.Melis Zsuzsanna
 3.Szilágyi Gábor

Szakgimnáziumi kategória
1.Kovács Gréta
2.Bánfi Kata
3.Körmöndi Alíz Kamilla

X. Békés Megyei Középiskolai Matematikaverseny
9. évfolyam
1.Németh Regina
2.Molnár Réka
3.Juhász Gergő 

10. évfolyam
1.Fiam Regina
2.Vozár Réka
3.Orosz Bence

11. évfolyam
1.Rudner László
2.Varjú Dániel
3.Molnár István

12. évfolyam
1.Balog Eszter; Szép Ábris
2.Kovács Dániel
3.Molnár Alexandra

Savaria országos történelem tanulmányi verseny
9. évfolyam
1.Kis László Levente
2.Kovács Dániel
3.Hajdu Sándor

10. évfolyam
1.Gábor Zsófi
2.Páger Máté
3.Magyar István

Megosztás:

Címke: , , , , ,