A Csipes, Gazsó duó ezüst-, a Pupp, Fojt páros bronzérmes kajak 500 méteren

13:31 | behir.hu

A Csipes Tamara, Gazsó Alida Dóra duó ezüst-, a Pupp Noémi, Fojt Sára páros holtversenyben bronzérmet szerzett a kajak kettesek 500 méteres versenyében a párizsi olimpián.

A két órával korábbi középfutamokból előbbi magyar hajó harmadikként, utóbbi negyedikként lépett tovább. A döntőben a lelátókhoz közeli 7-es és 8-as pályán egymás mellett eveztek.

A négyesben csütörtökön bravúros teljesítménnyel kiharcolt bronzérem feldobta a magyar női kajakosokat, a váratlan siker önbizalommal tölthette el őket, legalábbis ez látszott a versenyzésükön.

Csipes és Gazsó a táv felénél már második volt az új-zélandiak mögött, ezt a pozíciót nagy küzdelemben meg is őrizte, miközben a 250-nél még hatodik Pupp és Fojt fergeteges hajrával zárkózott fel, és a németekkel együtt ért célba. Hosszú percekig teljes volt a bizonytalanság, az első és a második helyezett hamar meglett, de a másik magyar páros és a Paulina Paszek, Jule Marie Hake német duó a stégen várta, hogy kiírják a végeredményt. Végül 1:39.46 perccel holtversenyt hirdettek. Csipesék mindössze hét századdal értek hamarabb a célba.

Az immár hétszeres olimpiai bajnok új-zélandi Lisa Carrington, aki egy másik párral nyerte ezt a számot Tokióban, most Alicia Hoskinnal magabiztosan győzött.

A négyessel korábban kétszeres olimpiai győztes, párosban Medveczky Erikával Tokióban negyedik Csipes két arany, illetve egy-egy ezüst és bronz után az ötödik olimpiai érmét szerezte.

A két női kajakos páros a magyar küldöttség 12. és 13. dobogós helyezését harcolta ki a párizsi olimpián.