A biztonságos és emlékezetes futógáláért dolgozik a csabai atlétikai klub

2025. december 17. 07:26 | Kovács Dávid

December 31-én harminchetedik alkalommal szervezi meg a Békéscsabai Atlétikai Club a Szilveszteri Futógálát. A versenyzők ugyan a korábbiakhoz képest magasabb nevezési díj ellenében jelentkezhetnek, azonban rendhagyó befutó éremmel gazdagodhatnak, a hagyományoknak megfelelően ajándéksorsoláson vehetnek részt, emellett pedig a Viharsarki Koraszülöttmentő Alapítványt is támogathatják.

Az év utolsó napján, stílusosan pezsgóbontással induló futógálát hosszú szervező munka előzi meg. A csabai egyesület munkatársai már hetekkel korábban elkezdik az esemény előkészületeit, hogy a start pillanatában minden a helyén legyen. A klub ügyvezetője kiemelte, azon dolgoznak, hogy mindenki biztonságos környezetben fusson a városban kialakított pályán, ehhez többek között kordonokra és a versenyt lebonyolítását segítő személyzetre is szükség van. Szabóné Csendes Ildikó hangsúlyozta: a gálához szükséges háttérhez tetemes költségeket kell fedezniük, ebbe a sorba tartozik az is, hogy a klub biztosítja a rajtszámokat, illetve chipes időméréssel járul hozzá ahhoz, hogy a jó hangulat mellé a versenyzés öröme is társuljon.

– A költségeket mi látjuk, azért az indulók nem, illetve csak a nevezési díjjal szembesülnek. A tavalyi évhez képest 1000 forintot emeltünk a nevezési díjon. Nálunk chipes időmérés van, ennek a költsége 350 ezer forint, illetve emellett is vannak olyan költségek, amelyek tetemesek – tette hozzá az ügyvezető.

A futók a korábbi évekhez hasonlóan a versenyt követően közös szilveszteri ünneplésben vehetnek részt, pezsgővel és tortával, valamint ajándéksorsoláson vehetnek részt, de a szervezők igyekeznek rendhagyó befutóéremmel emlékezetessé tenni a részvételt.

– Speciális érmet kap minden futó, ez egy „puzzleérem”, amelynek a szilveszteri futóverseny lesz az egyik oldala, a másik felét pedig a tavaszi futógálán lehet majd megszerezni. Mind a két érem külön-külön is szép, de együtt nagyon jól mutat majd, akik gyűjtik az érmeket, azoknak kifejezetten különleges lehet majd. Ez ugyan nem egy jótékonysági futóverseny, azonban idén is szeretnénk segíteni, így minden nevezésből 500 forintot a Viharsarki Koraszülöttmentő Alapítványnak ajánlunk fel – hangsúlyozta.

A futógálára online formában lehet leadni az előzetes nevezést a csabai atlétikai klub honlapján december 28-ig, de még az utolsó pillanatban, a helyszínen is lehet jelentkezni, reggel 8 és fél 10 között.

További programok »

Friss hírek

Szarvas Péter: Saját biztonságunk mellett a környezetünkben élőkre is figyeljünk

Szarvas Péter, Békéscsaba polgármestere arra kért mindenkit, hogy fokozott óvatossággal, az időjárási és útviszonyoknak megfelelően közlekedjen és azt hangsúlyozta, hogy saját biztonságunk mellett kiemelten fontos, hogy figyeljünk a környezetünkben élőkre is. A városvezető közleményét az alábbiakban olvashatják.
2026. január 8. 21:05
FEL