Újabb fájdalmas vereség, hárommal nyert a DKKA Csabán – galéria

2023. október 20. 20:10 | Kovács Dávid

A TAPPE-Békéscsabai Előre NKSE29-26-ra kikapott a Dunaújvárosi KKA együttesétőla női kézilabda NB I 6. fordulójában.

TAPPE-BÉKÉSCSABAI ELŐRE NKSE–DUNAÚJVÁROSI KOHÁSZ KA 26–29 (15–16)
Békéscsaba, 500 néző. Vezette: Bíró Á., Kiss O.
BÉKÉSCSABA: Pásztor B. – Horváth G. 4, Lanistanin 10 (5), Gyimesi 3 (2), Bencsik 1, Mayer, Szondi 2. Csere: Szabó D., Madera-Domokos (kapus), Török F., Kukely K., Aranyi, Termány. Vezetőedző: Rácz Sándor
DUNAÚJVÁROS: Oguntoye – Agócs 4, Trawczynska 5 (2), Szalai B. 3, Paróczy 2, Horváth P. 3, Krupják-Molnár 4. Csere: Wéninger (kapus), Nick 2, Bouti 2, Borgyos 3, Moreno, Gajdos 1. Vezetőedző: Rapatyi Tamás
Kiállítások: 2, ill. 10 perc Hétméteresek: 9/5, ill. 2/2.

A csabai együttesből a Vasas ellen sérülést szenvedő Giricz Laura és Borbély Márta hiányzott, a csapatkapitány pedig főként a védekezésben lett volna nagy támasza a csapatnak.

Az első 10-15 percben szinte egy kivédekezett újvárosi támadást sem láthattak a szurkolók. A DKKA kezdett jobban, de Román Dorina gólljával a Csaba a 7. percben először átvette a vezetést (5-4). A félidő folytatása azonban hozott még fordulatokat, hol az egyik, hol a másik csapat vezetett. A hazaiak összesen három hetest rontottak az első játékrészben, így a hazaiak csak a csereként beálló Szabó Dóra bravúrjainak köszönhették a szoros félidei állást. A négy ponttal, de egy váratlan boglári vereséggel Békéscsabára érkező DKKA Horváth Petra góljával végül minimális előnnyel mehetett a szünetre (15–16).

A fordulás után is maradt a kiegyenlített, szoros küzdelem a pályán, a hazai csapatot Román Dorina góljai segítették, míg az újvárosiaknál a lengyel jobbátlövő, Malgorzata Trawczynska szállította a gólokat (22-22). A vendégek védekezése ezt követően feljavult, a csabaiak nehezebben találták az utat a kapuig, míg a vendégeknél jól szálltak be a kispadról érkező játékosok: Gajdos Petra, Borgyos Panna és Bouti Fruzsina is fontos pillanatokban szereztek gólt (23-28). Még ezt követően is lett volna lehetősége a házigazdának a felzárkózásra, de a határozatlan, dekoncentrált játék a hajrában is kijött, a negyedik kihagyott hetes után végleg eldőlt a csata.

A Dunaújváros az ötgólos Trawczynska vezetésével 29-26-ra nyert és fellépett a tabella 6. helyére. Rácz Sándor együttesében Marija Lanistanin hiába jutott el tíz találatig, a csapat vereségével maradt a 11. pozícióban és legközelebb újabb fontos találkozón, október 28-án a NEKA otthonában lép pályára a bajnokság 7. fordulójában.

A Békéscsaba-Dunaújváros mérkőzést hétfőn 10.20 órától felvételről teljes egészében láthatják a 7.Tv-n, ismétlés szerda este 21 órától!