Továbbra is a létra tetején, győzelmével éllovas maradt a Gyulai Termál FC

2024. október 7. 18:13 | Bimbó Lajos

A Gyulai Termál FC csapata az NB III-as labdarúgó-bajnokság 10. fordulójában hazai pályán fogadta a Csepel SC együttesét. Az Ekker Attila vezette fürdővárosi gárda győzelmével továbbra is vezeti a harmadosztályú pontvadászatot dél-keleti csoportját.

Gyulai Termál FC–Csepel SC 1-0 (1-0)

Gyulai Termál FC: Füstös Krisztián, Wéber László, Csicsely János (Kepenyes Ármin), Szabó Péter, Zelenyánszki László, Czirok József (Malkócs Marcell), Szilágyi Dávid (Sztankó László), Zabari Dávid, Katona György, Trescsula Máté (Kovács Zsolt), Szabó Zsombor (Ilyés Tamás). Csere: Kertész Dániel, Nagy Sándor, Kukla Zsombor, Vörös Barnabás, Varga Tamás. Vezetőedző: Ekker Attila.

Csepel SC: Szűcs Krisztián, Csernák Kristóf, Horváth Bence, Kovács Máté (Bencze Márton), Dunai András (Kruppai Adrián), Urbin Márk, Szűcs Levente (Németh Zoltán), Pesuth Simon (Kovács Dávid), Paksai Roland, Sükösd Krisztián, Kern Ákos (Tóth László). Csere: Csákány Levente, Soóky Roland, Fodor Vincze. Vezetőedző: Zsivóczky-Pandel Gyula.

A gyulai gárda az előző fordulóban 4-1-es arányban legyőzte a BKV Előre együttesét, így a bajnoki lista éléről várhatta ugyancsak fővárosi ellenfelét. A „szigetországi” keret a mezőny középéről érkezett a találkozóra. A fürdővárosi gárdának mindenképpen nyernie kellett a bajnoki fordulót, hiszen két közvetlen riválisa egymás ellen lépett pályára, így legalább az egyik üldözőjét le tudta volna szakítani magáról. A feladatot megnehezítette, hogy a hol szemerkélő, hol pedig erősen rázendítő eső alaposan csúszóssá tette a gyepszőnyeget.

Ekker Attila együttese ennek megfelelően óvatosan kezdte mérkőzést, támadásai mellett szépen zárta le a folyosókat ellenfel előtt. A csúszós talajon jól kijött két rivális közötti dinamikai különbség, a hazai spílerek rendre át tudták fűzni magukat a csepeli védelmen, a Czirok József tempójára építő támadósor pedig több lehetőséget is felépített.

A 39. percben éppen egy ilyen támadás érett góllá, amikor egy szélvészgyors Czirok-féle támadás eredményeképpen a rendkívül agilisan játszó Csicsely János, 17 méterről talált a fővárosi kapuba. 1-0.

A félidei szünet után egy gyorsabb és erőszakosabb játékot felvonultató gyulai együttes futott ki a gyepre, már a kezdés után is több alkalommal eljutott a „vasgyári” kapu elé. A hazai gárda egyre jobban beszorította ellenfelét, Csicsely pedig a lehetőségekben lubickolva tört rendre kapura. A 70. percben igazi tűzijátékot kellett átvészelnie a vendégcsapatnak, amikor Katona György és Csicsely lezárhatta volna a párharcot.

A félidő utolsó perceiben paprikássá vált a hangulat, emellett pedig több csepeli próbálkozás is borzolta a kedélyeket. A gyulai együttes kiváló ütemben tudták semlegesíteni a fővárosi lehetőségeket, így a játékvezető egygólos hazai győzelemmel vetett véget a találkozónak.

A Gyulai Termál FC begyűjtötte nyolcadik győzelmét, így a tabella első helyéről utazhat a Budapest Honvéd II. együttesének otthonába.