Szurkolói előtt szerezte meg első győzelmét a csabai lokomotív

14:00 | Bimbó Lajos

A Békéscsabai MÁV SE csapata a Békés Vármegyei II-es labdarúgó-bajnokság 3. fordulójában a Csabacsűdi GYLSE együttesét látta vendégül szeptember 14-én. A hazai gárda az első félidőt alaposan meghajtva, győzelemmel örvendeztette meg drukkereit.

Békéscsabai MÁV SE–Csabacsűdi GYLSE 3-1 (3-0)

Békéscsabai MÁV SE: Zelenyánszki András, Petri György, Lévai Zoltán, Erdélyi Attila, Kőszáli Attila, Morva Gábor (Szekeres Máté), Takács Kálmán (Sárvári Levente), Zsömbörgi Richárd (Mészáros Márk), Szarka Zoltán, Mikoly László (Zsibrita Dávid), Takécs László (Sipiczki András). Csere: Viczián Dániel, Barta Ferenc. Vezetőedző: Dohányos Zoltán.

Csabacsűdi GYLSE: Szántosi Bálint, Gombár Erik, Gerhát Krisztián (Farkas Zsombor), Horváth Krisztián (Beregszászi Ticián), Tofan Alex, Jelen Szebasztián (Kugyela Balázs), Bakos Krisztián, Hraskó Tibor (Krátki Pál), Hajdú Attila, Petrovics Zsolt, Fügedi László (Seres Viktor). Csere: Kozsuch János, Lénárt Zsombor. Vezetőedző: Gombár György.

A békéscsabai gárda a kupagyőzelem után rövid pihenőre vonult, hogy erősebb csapaegységgel térjen vissza a pályára. A vasutas a bajnokság folytatásában az egy győzelemmel és két vereséggel rajtoló csabacsűdi ellenfelét fogadja a Csányi utcában.

A hazai gárda mentális „felkészülése” kiválóan sikerült, hiszen Takács Kálmán már a 12. minutumban betalált a csabacsűdi kapuba. A lendületet kapott békéscsabai együttes a 35. percben tovább növelte előnyét, amikor Zsömbörgi Richárd köszönt be riválisának. 2-0.

A hazai szurkolók alig tértek magukhoz az őket ért örömtől, amikor Szarka Zoltán fűtötte be utazási sebességre a lokomotív mozdonyát a 42. minutumban. 3-0.

A második félidő is góllal kezdődött, azonban ekkor már a Csabacsűd zárkózott feljebb vendéglátója mögé. 2-1.

A folytatásban is kiváló derbihangulatban játszottak a csapatok. A magára találó vendégcsapat mindent megtett az egyenlítés érdekében az egyre fáradtabb hazai gárda ellen, ám még Lévai Zoltán kiállítása sem hozott újabb csabacsűdi találatot, így a békéscsabai keret begyűjtötte első győzelmét a bajnokságban.

A Békéscsabai MÁV SE felépett a tabella hatodik helyére, a következő fordulóban pedig a közvetlen rivális Csanádapácai Előre FC otthonában lép pályára.