A szülésfelkészítő tanfolyamok sikerét látva, annak egyfajta folytatásaként 2024. július 24-én indult a 6 alkalmas programsorozat, ahol a születéstől 6 éves korig tartó életkori sajátosságokról lesznek ingyenes előadások.
– Pszichológus és védőnő szakembereink az interaktív előadások témáinak összeállításánál azokat a kulcsfontosságú részleteket emelték ki, amik nem csak a legjobban érdeklik a szülőket, hanem a család mindennapi életét is megkönnyíthetik. A résztvevők saját tapasztalataikat is behozhatják és kollégáinktól választ kaphatnak a felmerülő kérdésekre is. A szülők, nagyszülők ezeken a csoportos foglalkozásokon láthatják, hogy nincsenek egyedül a problémákkal, sorstársakra lelhetnek, ezzel is támogatva lelki egészségüket – osztotta meg Czank Klára. Az EFI irodavezetője hozzátette, az eseményeket minden alkalommal kötetlen beszélgetés zárja.
A gyermekeket is várják az ingyenes látogatható programra. Az orosházi Máltai játszótér játékokkal, légkondicionálóval felszerelt termét kicsit átalakítva igazi játszósarkot hoztak létre, ahol kellemes környezetben foglalhatják el magukat a gyerekek, amíg szüleik, kísérőik részt vesznek a beszélgetésen.
Az adott iőpontokban 10 órakor kezdődő előadások témái a következők:
július 31. - Táplálkozás kisgyermekkorban, hozzátáplálás: a hozzátáplálás megkezdésétől, az életkori sajátosságok és azok kihívásai a táplálkozás tekintetében, gyakorlati praktikák megismerésével kiegészítve, evészavarok
augusztus 5. - Idegrendszer- és mozgásfejlődés, fejlesztő játékok: az életkori sajátosságok és fejlődési szakaszok megismerése, fontossága és azok egyéni eltérései.
augusztus 12. - Vissza a munkába, a beszoktatás nehézségei: a szeparációs szorongás megjelenése, fontossága, a beszokást megkönnyítő praktikák megismerése.
augusztus 26. - Szobatisztaság, önállóság: az idegrendszeri megérés jelzői, gyakorlati tanácsok megismerése a szobatisztaság kialakításának segítése, önállóság fejlesztése
szeptember 2. - Dackorszak, agresszió kezelése, testvérféltékenység: az életkornak megfelelő érzelmi kifejezés segítése, kognitív sajátosságai. Gyakorlati példák mentén a mindennapi életbe beépíthető gyakorlatok megismerése
Forrás: Orosházi Dr. László Elek Kórház és Rendelőintézet