Szoros meccsen szenvedett vereséget Kazincbarcikán a Békéscsaba

2024. október 6. 21:00 | Gulyás Gergő

A Kazincbarcika otthonában folytatta a 2024/2025-ös szezont a labdarúgó NB II-ben a Békéscsaba 1912 Előre vasárnap. A mérkőzésen inkább a hazai csapat akarata érvényesült, a vendégek csak szépíteni tudtak, egyenlíteni már nem. A Békéscsaba ezzel a vereséggel visszacsúszott a tabella 14. helyére.

Labdarúgó NB II, 9. forduló

Kolorcity Kazincbarcika SC-Békéscsaba 1912 Előre 2-1 (2-0)

Kazincbarcika, Kolorcity Aréna, 500 néző Vezette: Berényi Tamás (Kovács Gábor, Vad Anita)

Kazincbarcika: Fadgyas – Polgár K., Debreceni Á., Varga J., Demeter M., - Ferencsik B. (Katona I., 65.) – Bódi (Pintér Á., 90.), Kártik B., Lucas, Szabó M. (Ternován P., 79.), - Pethő B. (Herjeczki K., 65.) Vezetőedző: Erős Gábor

Békéscsaba: Uram – Kuzma, Kovács G., Csató M., - Komáromi Cs. (Szabó B., a szünetben), Tóth M. (Hodonicki, 49.), Szatmári I., Pusztai A. (Hursán, a szünetben), Mikló R., - Sármány K. (Pintér, a szünetben) Czékus Á. (Kóródi N., 73.) Vezetőedző: Csató Sándor

Gólszerzők: Pethő B. (15.) Bódi Á. (45+1.) ill. Kóródi N. (74.)

Erős Gábor csapata egy vesztes mérkőzés után várta a találkozót, az előző fordulóban a Kozármislenytől kaptak ki hazai pályán 3-2-re. Ezt megelőzően viszont szárnyaltak a barcikaiak, hiszen többek között hetet rúgtak a Tatabányának, ötöt pedig a Budafoknak. Csató Sándor együttese önbizalommal érkezett a mérkőzés helyszínére, hiszen az előző fordulóban megszerezte a második győzelmét a bajnokságban, ráadásul a listavezető Szentlőrinc ellen fordítva 2-1-re. A két csapat történetük során 27. alkalommal találkozott egymással. (A mérkőzés egy kis csúszással kezdődött, ugyanis a vendégcsapatot szállító autóbusz meghibásodott.)

A Kazincbarcika együttese kezdte jobban a mérkőzést, rendre a csabaiak térfelén zajlottak az események. Több beadási kísérlettel és szögletekkel veszélyeztettek a hazaiak. A 15. percben meg is szerezte a vezetést a hazai csapat, Pethő Bence talált a kapuba nagyjából 14 méterről lőtt a jobb alsó sarokba. A vendégek ezek után próbálták magukhoz ragadni a kezdeményezést. A 20. percben a hazaiak csapatkapitánya lőtt kapura, a lövés középre tartott, Uram könnyedén hárított. A 26. percben Mikló futott el szépen a baloldalt, de a beadása Fadgyasnál kötött ki. A mérkőzésen továbbra is a hazai együttes dominált, újabb lövést kellett blokkolniuk a vendég védőknek. A 37. percben Szabó Máté lőtt nem sokkal a bal alsó sarok mellé, továbbra is a hazaiak voltak a veszélyesebbek. Az első félidő ráadásában egy szabadrúgásból szerezte meg a második gólját a Kazincbarcika együttese, Bódi Ádám nagyjából 24 méterről lőtt egyből kapura, a lövése utat is talált a kapu bal felső sarkába. Ezzel lett vége az első félidőnek (2-0).

A szünetben rögtön hármat cserélt Csató Sándor és fentebb is tolta a védekezést. A 60. percben ismét a hazaiak veszélyeztettek Polgár Kristóf révén. A 71. percben jobbról jött a beívelés, Katona István fejese a felsőlécre pattant, amiután a védőknek kellett tisztázniuk szögletre. A 74. percben jött a szépítés a vendégek részéről, az egy perccel azelőtt beálló Kóródi Nándor lőtt egy kontra végén a hazai kapuba. A 84. percben Debreceni Ákos közeli lövését kellett bravúrral hárítania a vendégek kapusának. A mérkőzésen több helyzet és gól nem született, a Kazincbarcika legyőzte a Békéscsabát.

A Békéscsaba a következő mérkőzését október 20-án, vasárnap játssza szintén idegenben. Csató Sándor csapata a Szeged-Csanád Grosics Akadémia otthonába látogat.