Szabad jelzésen a szemafor, dobogóra lépett a MÁV SE

2024. október 7. 17:48 | Bimbó Lajos

A Békés Vármegyei II-es labdarúgó-bajnokság 7. fordulójában a Békéscsabai MÁV SE csapata a Köröstarcsa KSK otthonában lépett pályára október 6-án. A lokomotív számára idegenben sem volt sorompó, harmadik győzelmével pedig a tabella harmadik fokára léphetett fel.

Köröstarcsa KSK–Békéscsabai MÁV SE 0-4 (0-2)

Köröstarcsa KSK: Nagy Gáspár, Pap Dávid, Puskás Péter, Fülöp László (Tóth Ákos), Schmél Zoltán (Fülöp Roland), Kozák Ádám, Mészáros János, Kis Gergő, Szentpéteri Máté, Mészáros Sándor. Játékos-edző: Vincze Gyula.

Békéscsabai MÁV SE: Bócsik Gergő (Vitányi Krisztián), Petri György, Lévai Zoltán, Erdélyi Attila, Viczián Dániel, Kőszáli Attila (Takács László), Morva Gábor, Matuska Barna, Spiczki András (Sárvári Levente), Vozár Viktor (Takács Kálmán), Mazán Zsombor. Vezetőedző: Dohányos Zoltán.

A vármegyei másodosztály északi csoportjában szereplő Békéscsabai MÁV SE egy hazai győzelemmel zárta az elmúlt etapot, amely után a tabella hatodik pozíciójába lépett fel. A Dohányos Zoltán vezette lokomotív a soros etapban a sereghajtó köröstarcsai gárda otthonában lépett pályára, ahol komoly esélye van arra, hogy gyarapítsa pontjainak számát.

A vendégcsapat komolyan is vette a lehetőséget, Viczián Dániel már a kilencedik percben megszerezte a vezetést együttesének. Húsz perccel később megduplázta előnyét a vasutas gárda, Sipiczki András labdája talált utat a köröstarcsai kapuba. 2-0.

A hazai együttes próbált a saját elképzelése szerint játszani, ám az ázott talaj nem segítette az egyébként jól játszó gárda előre jutását. A vendégcsapat azonban kiválóan alkalmazkodott a körülményekhez, a 61. minutumban pedig Petri György háromra növelte csapata előnyét. A 84. percben kialakult a találkozó végeredménye, amikor Takács Kálmán megszerezte a lokomotív negyedik találatát.

– A pálya talaját látva inkább kellett vízilabda-, mint futballmérkőzésre készülni. Jól alkalmazkodtunk a körülményekhez, a pontrúgásaink veszélyesek voltak, amikből három gólt is szereztünk. A hozzáállás ezen a délutánon is remek volt, csak így tudunk további sikereket elérni a közeljövőben – értékelt Dohányos Zoltán.

A Békéscsabai MÁV SE megszerezte harmadik győzelmét, amelynek köszönhetően fellépett a tabella harmadik helyére. A vasutasok a következő etapban ismét idegenbe vonatoznak, amikor a Békésszentandrási HMSE otthonába lesznek hivatalosak.