Pontokat veszítve is éllovas maradt a Gyulai Termál FC

2024. augusztus 21. 14:10 | Bimbó Lajos

A Gyulai Termál FC csapata idegenben lépett pályára az NB III-as labdarúgó-bajnokság negyedik fordulójában. Az Ekker Attila irányította gárda a Tiszaföldvár SE otthonába utazott, ahol az utolsó utáni percekben mentette döntetlenre a találkozót.

Tiszaföldvár SE–Gyulai Termál FC 2-2 (1-1)

Gyulai Termál FC: Füstös Krisztián, Wéber László, Ilyés Tamás (Szabó Zsombor), Szabó Péter, Zelenyánszki László (Geiger Norbert), Czirok József, Zabari Dávid, Katona György (Csicsely János), Trescsula Máté (Varga Tamás), Sztankó László (Vörös Barnabás), Malkócs Marcell. Csere: Kertész Dániel, Nagy Sándor, Kukla Zsombor, Kovács Zsolt, Krajcsó Krisztián, Kepenyes Ármin. Vezetőedző: Ekker Attila.

A gyulai együttes három győzelem után utazhatott a tiszaföldvári arénába, míg soros riválisa háromszor veszítette el pontjait az idei kiírásban. Ekker Attila korábban elmondta, gárdája éppen emiatt nem számíthatott könnyű mérkőzésre a kunszentmártoni stadionban, ahol a Jász-Nagykun-Szolnok vármegyei keret fogadja ellenfeleit, hiszen a hazai együttes mindent megtesz majd a győzelemért járó pontok megszerzése.

A találkozó azonban úgy alakult, ahogy a vendégcsapat szerette volna, a kezdeti tiszaföldvári erős kezdés után a Békés vármegyei csapat átvette a játék irányítását. A gyulai keret tovább fokozta a tempót, amelynek a 28. percben lett meg az eredménye, mikor Katona György szerezte meg a vezetést csapatának. 0-1.

A több Békés vármegyei játékost is a keretében tudó hazai gárda a 44. minutumban megváltoztatta a mérkőzés alakulását, amikor egy öngóllal kiegyenlítette a találkozót. 1-1.

A fordulás után is a gyulai keret forgatta jobban játékát, ám nem tudott igazán éles szituációt teremteni a hazai kapu előtt. A vendéglátó együttes azonban a 78. percben ismét tudott húzni egy váratlant, Oláh Ákos góljával pedig megszerezte a vezetést a listavezetővel szemben. 2-1.

A vendégcsapat azonnal a gázpedálra lépett, ám az egyenlítésre egészen a 94. percig kellett várnia, amikor Wéber László juttatta a labdát a hazai kapuba. 2-2.

A Gyulai Termál FC csapata három győzelem után, torpant meg, ám mg így is a tabella első helyéről várhatja a folytatást. Ekker Attilára és stábjára a folytatásban az első igazán nagy kihívás vár, amikor a vele azonos pontszámmal álló Monori SE érkezik az Id. Christián László városi Sporttelepre.