Napelemhelyzet: A kormány megtartja az éves szaldóelszámolást

2023. szeptember 8. 14:12 | behir.hu

A Magyar Energetikai és Közmű-szabályozási Hivatal rövid időn belül elvégzi a szükséges rendeletmódosítást – jelentette be Lantos Csaba energiaügyi miniszter.

– Van mód az éves elszámolás fenntartására minden, már meglévő beruházás esetében, sőt azoknál is, akik igényüket mostanáig benyújtották, de a fejlesztést még nem valósították meg – jelentette be Lantos Csaba energiaügyi miniszter.

Mint mondta, a Magyar Energetikai és Közmű-szabályozási Hivatallal történt megállapodás nyomán a hivatal rövid időn belül elvégzi a szükséges rendeletmódosítást.

– Az éves elszámolást tehát a jövő évtől is fenntartjuk a már működő, háztartási méretű napelemes rendszerekre, a telepítésüktől számított tíz éven át.

További programok »

Gazdaság

Leállítják Békésben a JÉGER-rendszert

Bodóczi István országgyűlési képviselő közösségi oldalán közzétett videóban beszélt arról: Békés megyében is leállítják a jégkármentesítő rendszert, rendszereket. Az utóbbi időszakban kifejezetten forró téma volt a JÉGER – a képviselő posztjából az is kiderül, hogy független tudományos testület vizsgálja meg a rendszer működését.
11:41
FEL