Nagyvadat gázolt a csabai lokomotív

20:13 | Bimbó Lajos

Hatalmas meglepetésben részesítette szurkolóit a Békéscsabai MÁV SE, hiszen a gárda a Békés Vármegyei II-es labdarúgó-bajnokság 5. fordulójában legyőzte a Mezőberény LE együttesét. A békéscsabai keret egy piros lapokkal alaposan megtűzdelt csatában szerezte meg második győzelmét a bajnokságban.

Békéscsabai MÁV SE–Mezőberény LE 2-0 (1-0)

Békéscsabai MÁV SE: Bócsik Gergő, Petri György, Erdélyi Attila, Viczián Dániel, Morva Gábor, Zsömbörgi Richárd, Sipiczki András (Sárvári Levente), Potocska Péter, Szarka Zoltán (Krajcsó János), Vozár Viktor (Kőszáli Attila), Mikoly László (Takács László). Csere: Zelenyánszki András. Vezetőedző: Dohányos Zoltán.

Mezőberényi LE: Rau Zsolt, Fazekas Márk, Tóth János, Szabó Zsolt, Bereczki Gábor (Pázsit Attila), Durkó László, Lakatos Miklós, Székely Csanád, Kovács György, Zsíros Péter, Varga János (Buczkó Balázs). Asszisztensedző: Adamik Dávid.

Dohányos Zoltán együttese az előző fordulóban összeomlásszerű vereséget szenvedett csanádapácai riválisától, így a tabella alsó feléből várhatta a folytatást. A békéscsabai keret számára nem ígérkezett sétagaloppnak a következő találkozó sem, hiszen a hiszen a tabella ezüstérmes helyén álló Mezőberényi LE együttese érkezett a Csányi utcába.

A lokomotív azonban alaposan befűtötte a mozdonyt, hiszen már a harmadik minutumban megszerezte a vezetést. A folytatásban a küzdelem heve áttevődött a mezőnyjátékra, majd a félidő végén egy hatalmas ziccert hagyott ki a hazai alakulat.

A második félidőt már (mozdony)vezetőedzője nélkül kezdte a hazai együttes, Dohányos Zoltán ugyanis a bírói döntés értelmében csak a lelátóról nézhette tovább a mérkőzést.

A második félidőre még több izgalmat tartogatott a két fél küzdelme. A 71. minutumban Potocska Péter kapott piroslapot, majd egy perccel később egy mezőberényi játékos is elhagyni kényszerült a játékteret. A 92. percben kettős kiállítás ingerelte az idegpályákat, amikor Zsömbörgi Richárd és vendég partnere indulhatott melegvízért az öltözőbe.

A csapatoknak közben azért a focira is volt idejük, a 85. percben például kettőre növelte előnyét a hazai együttes, amikor Sárvári Levente talált a vendégek kapujába. 2-0.

– A második félidő a berényiek fölényét hozta, de nem tudtak helyzeteket kialakítani a kapunk előtt. Amennyiben pontosabban visszük végig a kontráinkat, hamarabb is lezárhattuk volna a mérkőzést. A 84. percben egy gyorsan elvégzett szabadrúgás után Sárvári Levente megszerezte első felnőtt gólját, ezzel bebiztosítva győzelmünket. Sajnos, nem csak az orkán erejű szél fújása okozott kiszámíthatatlanságot és káoszt a mérkőzésen. Ennyi lapot az Argentín városi rangadókon sem osztanak ki, nemhogy egy átlagos megye kettes mérkőzésen, ami nem a játékosok hibája – ismertette Dohányos Zoltán.

A Békéscsabai MÁV SE győzelmével fellépett a tabella hatodik helyére, a következő körben pedig a sereghajtó Köröstarcsai KSK otthonában lép pályára.