Görgényi Ernő elmodta, „első fokon a Gyulai Törvényszék, majd másodfokon a Szegedi Ítélőtábla egyaránt megállapították, hogy az önkormányzati intézmény jogszerűen járt el, Mikóné Hirth Beáta azonban megsértett több törvényt és a Magyar Egészségügyi Szakdolgozói Kamara Etikai Kódexének több pontját is”.
Hozzátette, a bíróságon kétséget kizáró módon bebizonyosodott, hogy Mikóné egészségügyi szakdolgozóként a munkahelyén – ami egy háziorvosi rendelő volt – szándékosan és folyamatosan politikai kampánytevékenységet folytatott a 2019. évi önkormányzati választások előtt.
„Munkahelyen, főleg egy orvosi rendelőben, egyértelműen tilos politikai kampányt folytatni – húzta alá. – Mikóné a férje, Mikó János érdekében kampányolt az orvosi rendelőben. Mikó János a Márki-Zay Péter-féle politikai szervezet színeiben, Galbács Mihállyal (Gyula korábbi alpolgármestere – S. T.) együtt indult képviselő-jelöltként a 2019-es önkormányzati választáson.”
Megjegyezte, amikor az egészségügyi alapellátási intézmény vezetője tudomást szerzett arról, hogy Mikóné folyamatosan politikai kampányt folytat a háziorvosi rendelőben, rendkívüli felmentéssel megszüntette Mikóné közalkalmazotti jogviszonyát.
„Ezt követően Mikóné politikai üldözés áldozatának próbálta beállítani magát – folytatta –, azonban a bírósági ítéletek egyértelműen megállapították, hogy az intézményvezető teljesen jogszerű döntést hozott, amikor Mikóné közalkalmazotti jogviszonyát rendkívüli felmentéssel megszüntette.”
Elhangzott, hogy Mikóné a felmentését követően próbálta lejáratni Gyula városát; azt a hamis állítást akarta elhitetni, hogy a politikai véleménye miatt rúgták ki. Másfél év elteltével a jogerős bírói ítéletből egyértelmű, hogy Mikónét senki sem üldözte a véleménye miatt, ezzel szemben a bíróság szerint egyértelmű, hogy súlyosan megsértett több törvényt és az etikai kódexet.
„Mikóné törvényekbe és az etikai kódexbe ütköző politikai kampánytevékenységét fotók és tanúvallomások is egyértelműen bizonyították – fűzte hozzá. – A bíróság megállapította azt is, hogy Mikóné a háziorvosi rendelőben a betegeknek a férje politikai szórólapját osztogatta. A bíróság továbbá megállapította azt is, hogy Mikóné a férje politikai szórólapjait gemkapoccsal az átadásra előkészített vényekhez csatolta.”
Görgényi Ernő aláhúzta, tűrhetetlen, hogy azokat az embereket késztette politikai állásfoglalásra, akik gyógyulni, vagy a gyógyulás érdekében orvosi receptért mentek a rendelőbe.