Tar László ezer szállal kötődik a sporthoz. Gyermekkorában labdarúgásban volt tehetséges, ám mégis a kosárlabdát kellett választania, amelyben egészen az NB II-es szintig vitte. Békéscsabára költözése után sem szakadt el a sportágtól, a helyi csapat újjáépítője és edzője lett.
Mint mondta, a golffal későn ismerkedett meg, hiszen túl volt az ötvenen, amikor legelőször ütőt ragadott a pósteleki pályán. Hozzátette, ha nincs egy szellemi sport, egy kártyajáték, akkor nem ismerkedik meg ezzel a sportággal sem.
– Eredetileg nem golfozni mentünk ki, hanem römizni egy baráti társasággal. Ott jött az ötlet, hogy próbáljuk ki a golfot. Elsőre egy egészen jót ütöttem, ami után ebben a sportágban maradtam – ismertette a kezdeteket Tar László.
Az új sportág pedig igencsak bevált a civilben egy informatikával foglalkozó céget vezető mérnöknek, hiszen több mit húsz éve röpteti labdáit a lyukak (hole-ok) felé. Mint mondta, rengeteget gyakorolt a pósteleki pályán, illetve egy hónapban egyszer a Hajógyári-szigetre utazott, hogy egy profi golfedzővel, Szigeti Csabával tudjon edzeni. Amit a tréner elmondott, azt Tar László több száz labdát elütve begyakorolta.
Tar László kiemelte, végig nagy nehézség volt számára, hogy nem volt edzője, emiatt pedig sok olyan dolgot nem tudott kiküszöbölni a játékában, amely a továbblépés szempontjából szükséges lett volna. Ennek ellenére igencsak sikeres húsz év áll mögötte, a rengeteg befektetett időnek és energiának meglettek az eredményei.
– Általában közel hetven versenyen indulok el évente, így több mint ezer versenyen és több mint háromszáz első helyezésen vagyok túl ebben a húsz évben – sorolta a békéscsabai kötődésű golfozó.
Tar László statisztikákat is tudott nekünk mondani, hiszen az igencsak hatékonyan dolgozó sportoló a versenyszezon minden versenyéről Excel-táblás kivonatot készít, amelyben az eredmény mellett a szállást és egyéb fontos dolgokat is feljegyez. A számítások szerint a golfozó idén már hatvankét versenyen van túl, amelyből huszonhármat megnyert, tíz viadalon pedig dobogós helyen zárt.
A 2024-es esztendő azért is kiemelkedő, mert tizenkét év után ismét hazai füvön állt a teeing ground, avagy az elütőhely elé, és ha már ütött, meg is nyerte a magyar bajnoki címet. A sikerekben egy kiváló szakember, Papp Csilla van a segítségére, aki a sérülése után egy speciálisan a golfra irányzott edzésmódszerrel tudta javítani a teljesítményét, így most úgy érzi, hogy 72 évesen a tíz évvel ezelőtti erőállapotának megfelelő szinten van.
Tar László azonban nem tudott zöld ágra vergődni a honi szövetséggel, így tizenkét éve már az osztrák sportági szervezet tagja, ahol zöld ág mellé a Zöld Zakó-díjat is sikerült megszereznie. Az év golfozójának elismerése azért is különleges, mert ez egy meghívásos verseny, ahová a legjobbakat hívják meg. Ez ezért is nagy szó, mert szomszédainknál nem ezerötszázan játsszák a sportágat, hanem százötezren ragadnak ütőt valamilyen szinten.
– Jelenleg Lengenfelden játszom, az ottani klubban, ám most váltani fogok és Schönfeldben folytatom a golfkarrieremet. A döntés hétterében egyrészt a távolság áll, hiszen a két klubom városa közelebb lesz egymáshoz. Másrészt pedig motivációs okai vannak. Lengenfelden tízszeres bajnok vagyok, most azt érzem, hogy kicsit megkopott a motivációm – árulta el a váltás okait a magyar és az osztrák válogatottban is szereplő sportoló.
A golfozó a jövőről is ejtett néhány szót, tervei szerint több hazai versenyen is ütőt ragad, emellett pedig nemzetközi tornasorozatokon fog helytállni. Tar László kiemelte, bár a sport miatt elszakadt a várostól, erős csabaisága miatt pedig mindig szívesen látogat vissza a településre.