Miért drágább az e-könyv?

2018. február 4. 15:15 | behir.hu

Egyre gyakrabban fordul elő, hogy elektronikus formában letölthető könyveket a forgalmazók drágábban kínálnak, mint azok nyomtatott változatait. A válasz a csalódott vevők panaszaira: a kétféle kiadvány önköltsége között nincs akkora különbség, mint gondolnánk.

Legutóbb az okozott például feltűnést a német könyvpiacon, hogy a Harvard Egyetem egy ismert professzorának keresett könyve a kereskedelempoltikáról az Amazonon kemény kötésben 17.50 dollárba került – e-könyvben letöltve viszont már 22.80–ba.

A meglepő különbség oka után érdeklődőket a szakma illetékesei  arról tájékoztatták, hogy egyrészt a tudományos munkákat általában többen vásárolják letöltésre, mint papíron – egyébként pedig nincs igazán jelentős különbség az önköltségnél. A kiadó fő kiadásai a szerző tiszteletdíja mellett a lektorálás, adott esetben a fordítás, valamint a marketing és a forgalmazás, míg a könyvek kinyomtatása csak 10 százalék alatt szerepel a költségekben.

Ugyanakkor az elektronikusan árusított kiadványok tárolása, a letöltés biztosítása, szerverek működtetése vagy bérlése ugyancsak költségekkel jár.

 

Forrás: Piac&Profit/Die Welt

További programok »

Világ

Heti 2500-nál több kibertámadás: az oktatás a második leginkább támadott szektor

A kiberbűnöző ott támad, ahol a leggyengébb a védelem, ugyanakkor értékes adatokat lehet megszerezni – ezért került legújabban az oktatás a támadások célkeresztjébe. A Microsoft legfrissebb Cyber Signals jelentése szerint világszerte átlagosan, hetente több mint 2500 alkalommal kísérlik meg csalók feltörni az egyetemek védelmi rendszereit, vírusokkal, adathalász támadásokkal, illetve a hálózatokhoz kapcsolódó mobil eszközök sérülékenységeit kihasználva.
2024. november 12. 18:28
FEL