Tarka rétre hasonlított a mesetábor idei palettája, melyet Fekete István novellájáról neveztünk el az író születésének 120., halálának 50. évfordulója alkalmából.
A Kemencés Tanya idei táborára 20 gyermek nyerte el az Erzsébet a Kárpát-medencei Gyermekekért Alapítvány támogatását. Általános iskolai alsó tagozatos gyermekek gyűltek össze, az a korosztály, aki még hisz a mesékben, ért az állatok nyelvén, kapható egy kis természeti kalandozásra. Utóbbiból bőven akadt a Kamuti Hunor Vadásztársaság jóvoltából. Solymász-, és vadászkutyás bemutatót tartottak a Kamuti Vadászházban, ami ritka, felejthetetlen élményt jelentett a gyerekeknek.
A tábor egyik napját stílusosan a Nimród lovastanyán töltöttük, ahol a lovaglás, medencézés és a számtalan szabadtéri játék biztosította a felhőtlen kikapcsolódást.
Csütörtök este saját készítésű mesebemutatóra invitáltuk a szülőket és a kétsopronyiakat: „Kacor király a karanténban” címmel ősbemutatót láthattak a meghívottak. Nyomon követhető volt a ravasz macska kálváriája, amint kiderült róla, talán ő is megfertőződött a "krajcárvírussal". A kíváncsiskodó erdei állatokat a hatóság – azaz a róka – hazaparancsolta, majd a közönséget is jóindulatúan figyelmeztette: „Maradj otthon!”
Előadás után – szintén a kamuti vadászok jóvoltából őzpörkölt került a vacsoraasztalra, majd az egyesület tagjainak vezetésével kürtőskalácsok sültek a szabadtéri tűzhely mellett.
Műhelyvezetőink a tőlük megszokott magas színvonalon látták el önként vállalt feladatukat (így mulat a pedagógus nyáridőben):
Balog Gyöngyi Marianna: Fazekasműhely.
Lőrinczné Hrabovszki Márta: Meseműhely és jelmezkészítő asztal.
Korcsok János: Fafaragó és fajáték készítő műhely.
Pap Zoltán: Délutáni (sikeres) birkózás a túlpörgött kiskamasz fiú-részleggel.
Szász György: Mókamester.
Petrovszki Éva és Anita: kürtőskalács-készítő konyhamesterek.
Szpisjak Mihály: Csillagtúra vezető.
Torbó Sarolta: Önkétes „tűzoltó” (itt jellemzően inkább víz-oltó), névtelen elégedettségi kérdőívek kitöltőinek levadászása, tábori rendrakás.
Oláh Péter: Fő fotós-, és felvétel vezető.
Szlávik Krisztina: Tábori ének- és mesemondó, rendfenntartó, forrás-, és egyéb szükséges dolgok beszerzője, főszervező.
Mindenki hozzátette a magáét, így volt, mese volt, színtiszta igaz volt!