Megtartották a labdarúgó Magyar Kupa 6. fordulójának sorsolását

2020. szeptember 10. 20:14 | behir

Csütörtökön 19 órától tartották meg a labdarúgó Magyar Kupa 6. fordulójának sorsolását. Ebben a körben csatlakoznak az NB I-es, NB II-es és NB III-as csapatok, a Ferencváros az egyetlen megyei II. osztályú csapata, a Ráckeve vendége lesz, az Újpest Iváncsára látogat, a Mol Fehérvár FC pedig Tiszaföldvárra.

• A 6. fordulóban 128 csapat várta az ellenfelét; amelyik gárda nyer, bejut a legjobb 64 közé, nincs visszavágó.
• Három korábbi Magyar Kupa-győztes, egykori válogatott játékos húzta ki a csapatokat: Pisont István, Gera Zoltán és Juhász Roland.
• A sorsolás a kiemeltekkel, azaz a profi gárdákkal indult. Az NB I és az NB II együttesei egy-egy alacsonyabb osztályú ellenfelet kaptak, s ezek lesznek minden esetben a pályaválasztók.
• A 128-as főtábla első teljes körének mérkőzéseit hétvégén, szeptember 18–20-án rendezik, ezzel is lehetőséget teremtve a kisebb csapatoknak kiemelkedő összecsapások rendezésére.

MAGYAR KUPA
A 6. FORDULÓ PÁROSÍTÁSA
43. sz. Építők SK (Budapest I.)–MTK Budapest (NB I)
Mohácsi TE 1888 (Baranya I.)–Budafoki MTE (NB I)
Mezőkeresztes VSE (Borsod-Abaúj-Zemplén I.)–Zalaegerszegi TE (NB I)
Toponár SE (Somogy I.)–Puskás Akadémia (NB I)
Balassagyarmati VSE (NB III, Keleti csoport)–Diósgyőri VTK (NB I)
Ráckeve VAFC (Pest II.)–Ferencvárosi TC (NB I)
Kecskéd KSK (Komárom-Esztergom I.)–Kisvárda (NB I)
FC Tiszaújváros (NB III, Keleti csoport)–Budapest Honvéd (NB I)
Tiszaföldvár VSE (Jász-Nagykun-Szolnok I.)–Mol Fehérvár FC (NB I)
Iváncsa KSE (NB III, Közép-csoport)–Újpest FC (NB I)
Mándok VSE (Szabolcs-Szatmár-Bereg I.)–Mezőkövesd (NB I)
FC Hatvan (NB III, Keleti csoport)–Paksi FC (NB I)
Csepel FC (Budapest I.)–Soroksár SC (NB II)
Makó FC (Csongrád I.)–Pécsi MFC (NB II)
Pápai Perutz FC (NB III, Nyugati csoport)–ETO FC Győr (NB II)
Sárvár FC (Vas I.)–Kaposvári Rákóczi (NB II)
Diósjenő SE (Nógrád I.)–Dorogi FC (NB II)
VLS Veszprém (NB III, Nyugati csoport)–Szeged-Csanád Grosics Akadémia (NB II)
Lőrinci VSC (Heves I.)–Nyíregyháza Spartacus (NB II)
Szarvaskend SE (Vas I.)–FC Csákvár (NB II)
Tiszakécskei LC (NB III, Keleti csoport)–Debreceni VSC (NB II)
Sényő FC (NB III, Keleti csoport)–Vasas FC (NB II)
Balatonfüredi FC (NB III, Nyugati csoport)–Debreceni EAC (NB II)
Szeghalmi FC (Békés I.)–Szolnoki MÁV FC (NB II)
Jászberényi FC (NB III, Keleti csoport)–Budaörs (NB II)
Mosonmagyaróvár (NB III, Nyugati csoport)–BFC Siófok (NB II)
Szegedi VSE (NB III, Közép-csoport)–Szombathelyi Haladás (NB II)
Sárbogárd (Fejér I.)–Kazincbarcika SC (NB II)
BKV Előre (NB III, Nyugati csoport)–Szentlőrinc SE (NB II)
Kerekegyházi SE (Bács-Kiskun I.)–Gyirmót FC Győr (NB II)
Ikarus-Maroshegy (Fejér I.)–FC Ajka (NB II)
Vác FC (NB III, Közép-csoport)–Békéscsaba 1912 Előre (NB II)
Tarpa SC (Szabolcs-Szatmár-Bereg I.)–Komárom VSE (NB III, Nyugati csoport)
Ceglédi VSE (NB III, Keleti csoport)–Rákosmente KSK (NB III, Közép-csoport)
ASR Gázgyár (Budapest I.)–Gesztelyi FC (Borsod-Abaúj-Zemplén I.)
Csornai SE (Győr-Moson-Sopron I.)–Dabas-Gyón FC (NB III, Közép-csoport)
Dunavarsány (Pest I.)–Körösladányi MSK (NB III, Közép-csoport)
Zsámbéki SK (Komárom-Esztergom I.)–THSE-Szabadkikötő (NB III, Nyugati csoport)
Bodajk (Fejér I.)–Érdi VSE (NB III, Nyugati csoport)
FC Dabas (NB III, Közép-csoport)–Dunaújváros PASE (NB III, Közép-csoport)
Király SE (Vas I.)–Bicskei TC (NB III, Nyugati csoport)
Bátaszék SE (Tolna I.)–Fehérgyarmat SC (Szabolcs-Szatmár-Bereg I.)
Teskánd KSE (Zala I.)–Taksony SE (NB III, Közép-csoport)
ESMTK (NB III, Közép-csoport)–Tállya KSE (NB III, Keleti csoport)
Balmazújvárosi FC (Hajdú-Bihar I.)–III. Kerületi TVE (NB III, Nyugati csoport)
Zalaszentgróti VFC (Zala I.)–Nagyatádi FC (NB III, Nyugati csoport)
Kabai Meteorit SE (Hajdú-Bihar I.)–AC Nagybajom (Somogy I.)
Kiskunfélegyházi HTK (Bács-Kiskun I.)–Majosi SE (NB III, Közép-csoport)
Tiszafüredi VSE (NB III, Keleti csoport)–Putnok FC (NB III, Keleti csoport)
Abda SC (Győr-Moson-Sopron I.)–Hódmezővásárhelyi FC (NB III, Közép-csoport)
Ménfőcsanak (NB III, Nyugati csoport)–Mezőtúri AFC (Jász-Nagykun-Szolnok I.)
Csácsbozsok-Nemesapáti SE (Zala I.)–Szekszárdi UFC (NB III, Közép-csoport)
Gyöngyöshalász SE (Heves I.)–FC Nagykanizsa (NB III, Nyugati csoport)
Mátraterenye SE (Nógrád I.)–Csomád (Pest I.)
Bonyhád VLC (Tolna I.)–Monor SE (NB III, Közép-csoport)
SC Sopron (NB III, Nyugati csoport)–BVSC-Zugló (NB III, Keleti csoport)
Füzesgyarmati SK (NB III, Keleti csoport)–Gárdony (NB III, Nyugati csoport)
Tihany FC (Veszprém I.)–Kecskeméti TE (NB III, Közép-csoport)
Mórahalom VSE (Csongrád I.)–Gyöngyösi AK (NB III, Keleti csoport)
Sajóbábonyi VSE (NB III, Keleti csoport)–Eger SE (NB III, Keleti csoport)
BTE Felsőzsolca (Borsod-Abaúj-Zemplén I.)–Gyulai TFC (Békés I.)
PTE PEAC (Baranya I.)–Salgótarjáni BTC (NB III, Keleti csoport)
Ajka Kristály SE (Veszprém I.)–Lipót SE (NB III, Nyugati csoport)
Kozármisleny (NB III, Közép-csoport)–Tatabányai SC (NB III, Nyugati csoport)

Forrás: Nemzeti Sport

További programok »

Itthon

Két új iparterület létesült 818 millió forintos, uniós támogatásból Békéscsabán

Békéscsaba önkormányzata sikeresen pályázott az iparterületek fejlesztésére, ennek eredményeként, 818 millió forint, vissza nem térítendő európai uniós támogatásból megtörtént a Csanádapácai és a Kétegyházi úti iparterületek fejlesztése. A beruházás múlt év januárjában indult, a projektzárót október 30-án tartották a városháza dísztermében.
13:45
FEL