Legyőzte közvetlen riválisát, ismét élre állt a Gyulai Termál FC

2024. szeptember 23. 14:33 | Bimbó Lajos

Az NB III.-as labdarúgó-bajnokság 8. fordulójában a Gyulai Termál FC csapata a Szegedi VSE-G-FALC Kft. együttesével nézett szembe szeptember 22-én. A bajnokság második helyén álló fürdővárosi gárda a dobogó harmadik fokáról érkező riválisát legyőzve lépett vissza a bajnokság első helyére.

Szeged VSE-G-FALC Kft.–Gyulai Termál FC 2-3 (0-0)

Szeged VSE-G-FALC Kft.: Balogh Csaba, Csamangó Tibor, Dobronoky Viktor (Kormányos Kolos), Albert Csaba (Orovecz Ádám), Mezei Olivér, Benyó Imre (Fodor Ádám), Farkas Márk, Kéri Tamás, Papp Ádám, Kalapács Ferenc (Beretka Péter), Lévai Norbert (Ottlik Máté). Csere: Zelman Máté, Kelemen Balázs, Rádai Gergely, Vas Balázs, Ábrahám-Fúrús Bence, Kelemen Viktor, Czirják Tamás.

Gyulai Termál FC: Füstös Krisztián, Csicsely János (Ilyés Tamás), Szabó Péter, Zelenyánszki László, Czirok József, Szilágyi Dávid (Sztankó László), Zabari Dávid, Krajcsó Krisztián, Katona György (Trescsula Máté), Szabó Zsombor (Kovács Zsolt), Geger Norbert (Malkócs Attila). Csere: Kertész Dániel, Dolezsán Dávid, Raducu Constantin Sorin, Kukla Zsombor, Vörös Barnabás, Kepenyes Ármin, Varga Tamás. Vezetőedző: Ekker Attila.

Az Ekker Attila vezette csapat alaposan felkészült a találkozóra, hiszen a bajnokság kupaszünete miatti egy hét plusz pihenőt is felkészülési mérkőzéssel töltötte. A soros bajnokin két hasonló mutatókkal rendelkező ellenfél találkozott egymással, amelynek előzetesen is igencsak megvolt a tétje, hiszen a találkozó vesztese biztosan búcsút mond a dobogónak, a győztes viszont tovább futhatja a versenyt az élbollyal.

Ekker Attila vezetőedző előzetesen elmondta, hogy a szegedi együttes minden eddigi mérkőzésén megszerezte a vezetést, így keretének erre kiemelten kellett figyelnie.

A fizikálisan erős hazai együttes és a dinamikus, tervszerűen épített játékot felvonultató vendégcsapat szinte kioltotta egymás játékát, így gólnélküli első félidőt produkáltak a felek. Sokáig úgy tűnt, hogy a második félidőben is várnia kell a gólokra a szurkolóknak, ám az 56. minutumban a szegedi együttes megszerezte a vezetést egy szöglet utáni fejesből (1-0).

A bekapott gól ismét jót tett a fürdővárosi keretnek, hiszen egészen más felfogásban folytatta munkáját a pályán. A „megráncigált bajszú” Békés vármegyei gárda hamar visszabillentette a találkozó mérlegét, a 63. percben Malkócs Marcell jó húsz méterről leadott lövésével kiegyenlítette a találkozót, majd négy perccel később Zelenyánszki László találatával már át is vette a vezetést (2-1).

A vendégcsapat a 84. percben visszajött a mérkőzésbe, amikor büntetőtőből egalizálta az eredményt. Ekker Attila együttese azonban mindent megtett a hátralévő percekben a győzelemért járó pontok megszerzéséért, dinamikusabb játékát kihasználva rendre eljutott a szegedi kapu elé. A 87. percben ki is jött a két csapat közötti különbség, amikor Szabó Zsombor labdája talált utat a hazai kapuba. 2-3.

A Gyulai Termál FC csapata nyolc forduló alatt hat győzelmet, egy döntetlent és egy vereséget írhatott fel, amelynek köszönhetően az NB III.-as tabella első helyéről várhatja a következő fordulót. A fürdővárosi gárda legközelebb ismét az Id. Christián László Városi Sporttelepen lép pályára, amikor a BKV Előre együttesét látja vendégül.