Latyakra fel! – Békés vármegye északi része reggelre kifehéredett

2024. november 22. 10:47 | Bere Mátyás

Békés vármegyében többek között Füzesgyarmaton, Dévaványán, Szeghalmon és Gyomaendrődön is fehér volt a reggel, bár hamar eső hullott a hóra, ami latyakossá varázsolta a darát.

Az út- és látási viszonyok, valamint a fagypont környékén lavírozó hőmérséklet a sofőrök dolgát sem könnyíti meg, ezért a szokásosnál körültekintőbb, óvatosabb vezetési stílussal ildomos nekiindulni az alföldi vadonnak. Szombaton már kezd melegedni az idő, és lehet, hogy csapadék sem lesz, viszont hamar visszaköszönhet a „rossz idő”.

Békéscsaba az északibb településekkel ellentétben csak havasesőt, majd sima esőzést kapott, de láthatóan ez sem volt sokkal egyszerűbb a négykerekű esernyőt használók körében.

 

 

További programok »

Itthon

Megtört a jég: idegenben is győzött a Békéscsaba 1912 Előre

A BVSC-Zugló együtteséhez látogatott a Békéscsaba 1912 Előre csapata a labdarúgó NB II 19. fordulójában vasárnap. A mérkőzés egyetlen gólját a 72. percben Daru Bence szerezte, aki ezzel első találatát ünnepelhette a lila-fehérek színeiben. A siker kettős örömet jelentett: a csapat először tudott idegenben győzni ebben a szezonban, és Daru Bence is betalált, így végül 1–0-s győzelemmel ért véget a mérkőzés.
2026. február 22. 17:19
FEL