Labdarúgás: Magabiztos csabai siker Ajkán

2019. december 1. 20:17 | Kovács Dávid

A Békéscsaba 1912 Előre 4-1-re nyert az FC Ajka otthonában a labdarúgó NB II 19. fordulójában.

A csabaiak gyorsan magabiztos előnyre tettek szert: az 5. percen Hursán György váltotta gólra a Gréczi Mártonnal szemben elkövetett szabálytalanság miatt megítélt tizenegyest - írja az ajkai klub hivatalos oldala. Ezt követően alig telt el négy perc, amikor Nikola Pantovic egyéni akció végén lőtt a hazai kapuba (0-2). Az Ajka a 38. percben szépített: Soltész Dominik szabadrúgásból szerzett látványos gólt. A lilák így 2-1-re vezettek a szünetben.

A második félidő elején ugyan egyenlíthettek volna a hazaiak, de negyedórával a vége előtt eldőlt a csata: a 75. percben Nagy Eriket kiállította a játékvezető, miután a védő utolsó emberként szabálytalankodott. A 77. percben pedig Király Patrik szöglete után Máris Dominik bombázott a kapuba. A fiatal támadó egy gyors kontra végén, a 93. percben ismét gólt szerzett és beállította a 4-1-es végeredményt.

A Békéscsaba legutóbbi négy meccséből hármat megnyert és feljött a tabella 10. helyére.