Labdarúgás: Hibátlan maradt az Előre – galériával

2023. augusztus 30. 20:37 | Kovács Dávid

A Békéscsaba 1912 Előre továbbra is 100 százalékos a labdarúgó NB III Dél-Keleti csoportjában, miután 3–0-ra legyőzte a Kecskeméti TE II. csapatát a bajnokság hétközi, 5. fordulójában.

BÉKÉSCSABA 1912 ELŐRE–KECSKEMÉTI TE II. 3–0 (1–0)
NB III-as bajnoki labdarúgó-mérkőzés, Kórház utcai stadion, 410 néző. Vezette: Kakuk (Dobos, Aczél)
BÉKÉSCSABA: Póser – Fazekas L., Albert, Bora – Komáromi, Futó (Hodonicki 78.), Váradi (Mihály 59.), Pintér (Geiger 78.), Mikló – Ilyés (Sármány 59.), Vólent (Zádori 82.) Vezetőedző: Csató Sándor.
KTE II.: Fadgyas – Ladányi, Kovács P., Szamosi, Grünwald – Goretich, Györgye, Kovács K. (Jászai-Deák 59.), Hatvani (Kárpáti 84.) – Artner (Fődi 67.), Horváth M. (Majoros 59.) Vezetőedző: Virágh Ferenc
Gólszerzők: Fazekas L. (26.), Sármány (86.), Bora (91.)

A veretlen csabaiak a hétvégi Magyar Kupa-továbbjutás után ezúttal ismét a megszokott környezettben, a Kórház utcában játszhattak, az ellenfél az eddig nyeretlen Kecskemét második csapata volt bajnoki találkozón.

Csató Sándor együttese számított esélyesnek, de a számos fiatal játékossal felálló vendégek nem kezdtek bátortalanul, az első negyedórában Vólent Roland helyzetét lehetett csak kiemelni, a támadó az ötösről nem célzott pontosan, a jobb alsó sarok mellé lőtt. A 18. percben Ilyés Tamás próbálkozott átlövésből, Fadgyas magabiztosan védett. A Csaba a félidő közepén szerzett vezetést: Pintér Norbert keresztbe lőtt labdájára Fazekas Lóránt érkezett a hosszú oldalon, aki közelről a kapuba passzolt (1–0). A hazaiak irányították a játékot, a második gólhoz is közel álltak, de Mikló Roland egyszer a kapufát találta el, majd Fadgyas védett több alkalommal is, így a szünetben maradt az egygólos csabai előny.

A csabaiak a félidőben egy góllal vezettek (Fotó: Such Tamás)

A fordulást követően ismét Vólent Roland szerezhetett volna gólt, egy az egyben vihette a labdát a kecskeméti kapusra, Fadgyas azonban védte a támadó lövését. A Kecskemét az 54. percben jutott el a legnagyobb gólszerzési lehetőségig: Györgye Márk 16 méteres lövésénél Póser volt a helyén. Vólent a 61. percben a harmadik helyzetét is elrontotta, négy méterről lőtt a kapusba. A folytatásban a csabaiak visszavettek a tempóból, a vendégcsapat többet járatta a labdát, ugyan igazi helyzetig nem jutott el, de az egygólos különbség miatt nyílt maradt a csata. A hajrában végül eldöntötte a találkozót a Csaba: a 86. percben Kovács Péter fejelt haza röviden, Sármány Kristóf pedig elgurította a labdát a kilépő kapus mellett (2–0). Sőt, a hosszabbítás pillanataiban Mikló Roland szöglete után Bora György is betalált, fölényessé téve a hazai sikert (3–0).

A Békéscsaba ezzel öt mérkőzés után is 100 százalékos bajnokságban, a Dabas veresége után pedig a vezetést is átvette a tabellán. Csató Sándor együttese vasárnap a Füzesgyarmat otthonában folytatja a bajnokságot.

A szerdai Békéscsaba1912 Előre-Kecskeméti TE II. találkozót csütörtökön 21 órától felvételről láthatják a 7.Tv-n!

Így látták a vezetőedzők

Csató Sándor: Először is nagy köszönet Széplaki Gergőnek és csapatának a munkáért, az elmúlt két hétben sokat dolgoztak azért, hogy ismét hazai pályán játszhassunk! Szerettük volna többgólos győzelemmel meghálálni ezt a munkát, az ellenfél azonban ügyesen, lelkesen futballozott. Sajnálom, hogy nem tudtunk több gólt szerezni, kidolgoztuk a helyzeteket, de nem tudtuk lezárni a meccset. Az egész meccsen kijött a fölényünk, de bosszantanak az elszalasztott lehetőségek, mert ha hamarabb eldöntenénk a mérkőzést, akkor nem kellene az utolsó percekig izgulni, hogy az ellenfél kiegyenlít akár egy helyzetből.

Virágh Ferenc: Megvolt a lehetőségünk, hogy gólt és akár pontot is szerezzünk. Nem volt olyan sok, de a Kórház utcában ez a reális. Gratulálok a Békéscsabának a győzelemhez, nagyon jó csapatuk van, kívánom, hogy érjék el a céljaikat! Jól tartottuk magunkat, jól jöttünk ki a második félidőre, talán jobban is játszottunk az ellenfelünknél, meglepett egy kicsit a csapatom, mert nagyot küzdöttek a játékosok, de a végére elfogyott a koncentrációnk.

A TABELLA ÁLLÁSA:

1. Békéscsaba 15 p 2. Dabas 12 3. ESMTK 11 4. Körösladány 10 5. Hódmezővásárhely 10 6. BKV Előre 9 7. Honvéd II. 8 8. Vasas II. 8 9. Pénzügyőr 6 10. Füzesgyarmat 6 11. Szolnok 5 13. Cegléd 4 14. Monor 2 15. Szeged II. 1 16. Kecskemét II. 0