Labdarúgás: Gólzápor az esőben - 5-3-ra nyert a Soroksár a Kórház utcában

2019. május 5. 19:58 | Kovács Dávid

A Békéscsaba 1912 Előre 5-3-as vereséget szenvedett a labdarúgó Merkantil Bank Liga 36. fordulójában.     A hazai együttesből ezúttal eltiltás miatt nem volt hiányzó, ám a sérültek listája továbbra is hosszú volt. Ez azért nehezítette Boér Gábor dolgát, aki…

A Békéscsaba 1912 Előre 5-3-as vereséget szenvedett a labdarúgó Merkantil Bank Liga 36. fordulójában.

A hazai együttesből ezúttal eltiltás miatt nem volt hiányzó, ám a sérültek listája továbbra is hosszú volt. Ez azért nehezítette Boér Gábor dolgát, aki már a 101. mérkőzését vívta a csabaiak kispadján.

Mezőnyjátékkal indult a mérkőzés, sokáig nem adódott igazi helyzet egyik csapat előtt. A vendégek kissé váratlanul, a 22. percben szerezték meg a vezetést: egy szöglet után Gyömbér Gábor érkezett a hosszú oldalon egy megcsúsztatott labdára és fejelt közelről a csabai kapuba (0-1). A viharsarkiak gondjai az első félóra után sokasodtak, amikor Ribánszki László és Király Patrik fejelt össze egy soroksári szöglet után, Boér Gábornak mindkettejüket le kellett cserélnie, a játékosokat pedig mentő szállította kórházba. Az elsődleges információk szerint a kapus koponyasérülést, a középpályás pedig agyrázkódást szenvedett.

Király Patrik és Ribánszki László szerencsétlen ütközése után mindkét játékost le kellett cserélni (Fotó: Milyó Pál)

A házigazda a félidő végén egyenlíthetett volna, Szatmári István lépett ki ziccerben, azonban a felső lécre emelte a labdát, így a soroksáriak egygólos előnnyel mentek a szünetre.

A mérkőző feleket ezúttal sem fogadta kegyeibe az időjárás, hiszen zuhogott az eső, azonban a fordulást követően a gólzápor is megérkezett! Az 52. percben Kundrák Norbert egy óriási bombával avatta fel a csereként beálló Uram Jánost (0-2). A csabaiak az 56. percben szépítettek, amikor Viczián Ádám volt eredményes egy sarokrúgást követően (1-2). A hazai védők azonban nem koncentráltak eléggé: két minutummal később Orosz Márk újra kettőre növelte a vendégek előnyét (1-3). A hazaiak a felforgatott összeállítás ellenére becsülettel mentek előre: a 73. percben a csereként beálló Máris Dominik lövése talált utat a jobb alsó sarokba (2-3).

A csabaiak többször is zárkóztak, de egyenlíteni nem tudtak (Fotó: Milyó Pál)

Ezzel kezdetét vette egy nyolc perce gólcsata, amikor négy találat született: a 74. minutumban a szintén csereként beálló Korozmán Kevin szerezte meg első gólját a mérkőzésen. Az Előre még ekkor sem törődött bele a veresége, mert Urbin Péter szezonbeli 13. bajnoki találatával megint egyre csökkent a különbség (3-4). Újra csak egy perc telt el, amikor Korozmán másodszor is beköszönt, ezzel végleg eldöntve a három pont sorsát (3-5).

A csabaiak a sérülések ellenére nagyot küzdöttek, azonban a védelmi megingásokat kihasználó Soroksár végül elvitte a három pontot a Kórház utcából. Az Előre nagy lehetőséget puskázott el, mert az eredmények úgy alakultak, hogy akár a 3. helyre is felzárkózhatott volna egy győzelemmel, így azonban maradt a 6. pozíció két fordulóval a vége előtt.

A Békéscsaba-Soroksár találkozó legszebb pillanatait a hétfőn 20.20-tól startoló Kezdőkörben is láthatják, míg a teljes mérkőzést kedden 21 órától mutatjuk meg a 7.Tv-n.