Kiütötte riválisát, az élre lépett a gyulai focicsapat

12:10 | Bimbó Lajos

Az NB III-as labdarúgó-bajnokság harmadik fordulójában a Gyulai Termál FC csapata a Kecskeméti TE 1911 II. együttesét látta vendégül az Id. Christián László Városi Sporttelepen. Ekker Attila gárdája már a harmadik percben bevette riválisa kapuját, mégis csak az utolsó negyedórában tudta eldönteni a három pont sorsát.

Gyulai Termál FC–Kecskeméti TE 1911 II. 4-0 (1-0)

Gyulai Termál FC: Kertész Dániel, Wéber László, Ilyés Tamás ( Csicsely János), Szabó Péter, Zelenyánszki László, Czirok József (Szilágyi Dávid), Zabari Dávid, Trescsula Máté, Sztankó László (Vörös Barnabás), Varga Tamás (Malkócs Marcell), Geiger Norbert (Szabó Zsombor). Csere: Füstös Krisztián, Nagy Sándor, Kukla Zsombor, Kovács Zsolt, Krajcsó Krisztián, Katona György, Kepenyes Ármin. Vezetőedző: Ekker Attila.

A gyulai együttes az előző fordulóban legyőzte a pénzügyőr SE csapatát, így folytatta hazai pályán megkezdett győzelmi „sorozatát”. A fürdővárosi keret a bajnokság folytatásában ismét a hazai publikum előtt lépett pályára, ahol az elsőosztályban szereplő kecskeméti gárda második számú együttese volt az ellenfele. A „hírös” város csapata komoly erősítéssel érkezett a viharsarki derbire, a keretben előzetesen hat NB I.-es kerettag neve szerepelt.

A hazai együttes azonban nem ijedt meg a feladattól, a telt házas publikum már a harmadik percben gólnak örülhetett, amikor a villámléptű Czirok futotta le védőjét, majd a kapuba továbbította a labdát, 1-0.

Czirok József ihletett formában futballozott

A folytatásban is gyulai fél maradt támadásban, a gyorsabb és dinamikusabb focit játszó hazai gárda több esetben gólhelyzetig tudott száguldani. A kecskeméti gárda a 15. percre magára talált, így kiegyenlítettebbé vált a játék képe. A haza keret az utolsó 10 percben ismét megpróbálta növelni előnyét, ám még az „életveszélyes” formában lévő Czirok sem tudott a kecskeméti kapuba találni, így csupán egygólos gyulai vezetéssel fordulhattak a csapatok.

A második játékrészt a vendégcsapat kezdte jobban, az első percekben komoly fejtörést tudott okozni a hazai védőknek. A két fél azután egészen az utolsó negyedóráig birkózott egymással, amikor is a 76. percben Csicsely jelentkezet játékra, három perccel később pedig megszerezte csapata második találatát, 2-0.

A fiatal játékos gólja áttörte a lélektani falat, hiszen pár perccel később a szintén csereként pályára lépő Malkócs közel 30 méterről, fifikásan emelte át labdáját a kifutó kapus felett, 3-0.

A hazai szurkolók az utolsó percben is pirosra tapsolhatták tenyerüket, ugyanis Trescsula gondolt egyet, megunva a labdavezetést majd 40 méterről óriási gólt ragasztott a kecskeméti kapuba, ezzel beállítva csapata nagyarányú győzelmét, 4-0.

A Gyulai Termál FC együttese megszerezte harmadik győzelmét a bajnokságban, az elől álló két rivális döntetlenjének köszönhetően pedig fellépett a tabella első helyére. Ekker Attila gárdája a folytatásban a Tiszaföldvár SE otthonában gyűjtheti tovább bajnoki pontjait.