Nyilvánosságra hozták az idei felsőoktatási felvételi ponthatárokat szerda este, ezzel eldőlt, hogy a több, mint 126 ezer jelentkező közül az általános eljárásban hányan kerülnek be egyetemre, főiskolára. Hankó Balázs, a Kulturális és Innovációs Minisztérium innovációért és felsőoktatásért felelős államtitkára a Budapest Parkban tartott központi eredményváró rendezvényen azt hangsúlyozta: az elmúlt 10 évben nem volt ilyen magas a sikeresen felvételizők száma, közel 95 ezer hallgató kezdheti meg felsőfokú tanulmányait.
Idén több mint 126 ezren adtak be felvételi kérelmet a felsőoktatási intézményekbe, 27 ezerrel többen jelentkeztek, mint tavaly, a felvettek aránya pedig 28 százalékkal nőtt 2022-höz képest.
Tavalyhoz képest jelentős volt a létszámemelkedés a műszaki, mérnöki, informatikai vagy a pedagógusi szakokon. A korábbinál sokkal többen jelentkeztek a vidéki egyetemekre és a hátrányos helyzetű régiókból is többen próbálkoztak.
Az ország legtöbb hallgatót vonzó egyeteme idén is az Eötvös Loránd Tudományegyetem lett, második a Debreceni Egyetem, a harmadik pedig a Szegedi Tudományegyetem volt. A legnépszerűbb szakok listája viszont nem sokat változott a korábbi évekhez, az első három helyen még mindig a gazdálkodási és menedzsment, a kereskedelem és marketing, valamint a pszichológia szerepelt.
A diákok szerdán este 20 órától SMS-ben közvetlen értesítést kaptak, ezzel párhuzamosan a felvi.hu oldalon is tájékozódhattak a ponthatárokról.
Az ország számos pontján tartottak közös, eredményváró bulikat, a békési megyeszékhelyen az Egyesület Békéscsaba Ifjúságáért a Csabagyöngye stégszínpadánál rendezte meg pontváró buliját. A diákok különböző programok kíséretében közösen izgulhattak és ünnepelhették, ha bejutottak az általuk megjelölt felsőoktatási intézménybe. Emellett számos kitelepülő cégtől, szervezettől kaphattak tájékoztatást különböző ösztöndíjakról, munkalehetőségekről, emellett a szervezők este koncerttel várták az érdeklődőket.